USD
3,9205
EURO
4,6350
ALTIN
162,8698

Avrupa görevden alınan hâkim ve savcılar için fon hazırlıyor

Avrupa Yargıçlar Birliği (AYB), darbe girişiminden sonra Türkiye’de OHAL kapsamında görevden alınan hâkimlere, savcılara ve ailelerine destek olacağını açıkladı. İsviçre Hâkimler ve Savcılar Derneği internet sitesinden yaptığı açıklamada yardım fonuna katılacağını duyurdu. İsviçre Hâkimler ve Savcılar Dernek üyesi Thomas Stadelmann, “Bizim yapacağımız küçük miktardaki maddi yardımın bu yaralı aileleri biraz olsun rahatlatacağına inanıyoruz, bu konuda […]

Avrupa görevden alınan hâkim ve savcılar için fon hazırlıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Avrupa Yargıçlar Birliği (AYB), darbe girişiminden sonra Türkiye’de OHAL kapsamında görevden alınan hâkimlere, savcılara ve ailelerine destek olacağını açıkladı. İsviçre Hâkimler ve Savcılar Derneği internet sitesinden yaptığı açıklamada yardım fonuna katılacağını duyurdu.

İsviçre Hâkimler ve Savcılar Dernek üyesi Thomas Stadelmann, “Bizim yapacağımız küçük miktardaki maddi yardımın bu yaralı aileleri biraz olsun rahatlatacağına inanıyoruz, bu konuda bize bazı müracaatlar oldu” diye konuştu. Ayrıca Alman Hakimler ve Savcılar Derneği’nin de 10 bin euro katkıda bulunacağı, başka derneklerin üyelerinin de yardım toplamaya başladıkları aktarıldı. İsviçre Derneği Türk makamlarını kınayarak, “Masumiyet karinesi ve işkence yasağı ile ilgili temel ilkelere saygı duyulmasını istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR


    0 YORUM