USD
3,9377
EURO
4,6935
ALTIN
163,4431

Avusturya’da cumhurbaşkanı adayı: Türkiye AB’ye katılırsa birlikten çıkabiliriz

Avusturya’da göçmen karşıtı Özgürlük Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Norbert Hofer, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılması takdirinde, Avusturya’nın AB üyeliğini referanduma götüreceğine dair söz verdi. Yeşiller partisinin desteklediği rakibi Alexander Van der Bellen (72) ile televizyonda düelloya çıkan aşırı sağcı lider Hofer (45), çarpıcı açıklamalarda bulundu. AB üyeliği referandum ile halka sorulacak Hofer, Türkiye’nin AB’ye katılması ya da Brüksel’in daha merkeziyetçi bir politika izlemesi […]

Avusturya’da cumhurbaşkanı adayı: Türkiye AB’ye katılırsa birlikten çıkabiliriz
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Avusturya’da göçmen karşıtı Özgürlük Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Norbert Hofer, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılması takdirinde, Avusturya’nın AB üyeliğini referanduma götüreceğine dair söz verdi.

Yeşiller partisinin desteklediği rakibi Alexander Van der Bellen (72) ile televizyonda düelloya çıkan aşırı sağcı lider Hofer (45), çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AB üyeliği referandum ile halka sorulacak

Hofer, Türkiye’nin AB’ye katılması ya da Brüksel’in daha merkeziyetçi bir politika izlemesi halinde, Avusturya’nın AB’den çıkıp çıkmamasını referandum ile halka soracağını belirtti. Hofer, buna karşın şahsen Avusturya’nın Avrupa Birliği’nden çıkmasını istemediğini sözlerine ekledi ve “Defaatle söylediğim gibi, ben AB’nin olumlu yönde gelişmesini istiyorum” dedi.

Bellen ise “Avusturya’yı AB’den çıkarmakla tehdit eden” Hofer’in güvensizlik duygusu uyandırmaya çalıştığını öne sürdü.

 

YORUMLAR


    0 YORUM