USD
3,9712
EURO
4,6563
ALTIN
163,5104

‘Bahçeli başkan yardımcısı olacak’

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık için anlaştığını kaleme aldı. Yeniçağ gazetesi yazarlarından Ahmet Takan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık için anlaştığını yazdı. Takan, yazısında “Güvenilir sağlam Saray kaynaklarından ulaştığım bilgilere göre; Erdoğan ile Bahçeli arasında referandum sonrasına ilişkin […]

‘Bahçeli başkan yardımcısı olacak’
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık için anlaştığını kaleme aldı.

Yeniçağ gazetesi yazarlarından Ahmet Takan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık için anlaştığını yazdı. Takan, yazısında “Güvenilir sağlam Saray kaynaklarından ulaştığım bilgilere göre; Erdoğan ile Bahçeli arasında referandum sonrasına ilişkin mutabakat da tamam. Saray kaynakları, “Başkanlığa referandumda onay alındıktan sonra en kısa sürede Başkanlık seçimine gidilecek. Erdoğan, seçime gidilmeden önce yardımcısının Devlet Bahçeli olacağına ilişkin açıklamasını yapacak” ifadelerini kullandı.

Ahmet Takan’ın yazısının ilgili bölümü:

Güvenilir sağlam saray kaynaklarından ulaştığım bilgilere göre; Erdoğan ile Bahçeli arasında referandum sonrasına ilişkin mutabakat da tamam. Saray kaynakları, “Başkanlığa referandumda onay alındıktan sonra en kısa sürede Başkanlık seçimine gidilecek. Erdoğan, seçime gidilmeden önce yardımcısının Devlet Bahçeli olacağına ilişkin açıklamasını yapacak. İki lider arasında anlaşma tamam.” diyor..Yani; Cumhurbaşkanı yardımcısı (C.B. yrd) Devlet Bahçeli.Yeni sistemin resmi adı için, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı sistemi” deniyor. Cumhurbaşkanı yardımcısı sayısının 2 de olabileceğinden bahsediliyor.”Ya sonrası” sorusuna gelince..

“Akp ile MHP ortak listelerle seçime girecek”

Saray kaynakları, “Başkanlık seçiminin yanı sıra parlamentonun yenilenmesi şart. Fakat, ülkedeki sıkıntı ve tehlikeleri tamamen bir an önce ortadan kaldırmak için tek başına milletvekili seçimine gitmek yetmiyor. Mahalli idarelerin de bir an önce yenilenmesi gerekiyor. Birden fazla sandık seçmenin önüne konulabilir. Bunların nasıl ve ne zaman olacağına referandumdan sonra en kısa sürede karar verilecek” diyor.Saraydaki en sıkı iddiaya gelince;”AKP ile MHP, milletvekili genel seçimine de mahalli seçime de ortak listelerle girecek.”Hani derler ya!.. “Duy da inanma” diye..Gerekçeleri aynı; “Erdoğan da Bahçeli de, Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı tehlikeyi gördü. Mutabakat ve birliktelik şart oldu ve bu doğrultuda ortak hareket ediyorlar.”Sınırlı anayasa değişikliği paketinde seçim sistemi değişikliği ile ilgili bir husus bulunmayacağı, kapsamlı Anayasa değişikliğinin sonraki vadeye bırakıldığı kulislerine bakarsanız; “duyun da inanmaya başlayın” derim!..

YORUMLAR


    0 YORUM