USD
3,9199
EURO
4,6343
ALTIN
162,8681

Bekir Bozdağ yalan söylerken çok rahat..

“Akp, Muhalifleri kamudan ayıklıyor diyemezsiniz” TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, muhaliflerin KHK ile tasfiye edilmesi iddialarına “Hiç kimse şunu söyleyemez; AK Parti Hükümeti, kendine muhalifleri kamunun içinden ayıklıyor diyemez.” dedi. KHK’larla çok sayıda muhalif akademisyen ve kamu görevlisinin açığa alınması ve tutuklanması tartışmaları ile ilgili şunları söyledi: “PKK’ya veya FETÖ’ye, başka terör […]

Bekir Bozdağ yalan söylerken çok rahat..
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

“Akp, Muhalifleri kamudan ayıklıyor diyemezsiniz”

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, muhaliflerin KHK ile tasfiye edilmesi iddialarına “Hiç kimse şunu söyleyemez; AK Parti Hükümeti, kendine muhalifleri kamunun içinden ayıklıyor diyemez.” dedi.

KHK’larla çok sayıda muhalif akademisyen ve kamu görevlisinin açığa alınması ve tutuklanması tartışmaları ile ilgili şunları söyledi:

“PKK’ya veya FETÖ’ye, başka terör örgütlerine eleman devşirmeye devam ettirmelerine izin mi verelim? Okullardan öğrencileri kandırıp, beynini yıkayıp göndermelerine göz mü yumacağız? Hiç kimse şunu söyleyemez; AK Parti Hükümeti, kendine muhalifleri kamunun içinden ayıklıyor diyemez. Bizim yaptığım çok net, terör örgütleriyle üyelik, irtibat ya da iltisakı olan ve terör örgütlerine destek verdiği değerlendirenlerle ilgili adımlar atıyoruz. Bu idari tasarruflar içindir.”

Yeni çıkarılan 675 ve 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayınlanan KHK ile  1267 akademisyen de ihraç edilmişti.

YORUMLAR


    0 YORUM