USD
3,8205
EURO
4,6643
ALTIN
163,2817

Boğaziçi Üniversitesi’de Saray’a bağlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne, seçime dahi girmeyen AKP Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay’ın kardeşi Prof. Dr. Mehmed Özkan’ı atadı. Boğaziçi Üniversitesi rektörlük seçimlerinde oyların büyük çoğunluğunu alan Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu ise tepki amacıyla akademik hayatını noktaladı. Boğaziçi’ne seçime bile girmeyen AKP’li rektör Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektörlük seçimlerinde mevcut rektör Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, oyların […]

Boğaziçi Üniversitesi’de Saray’a bağlandı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanı Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne, seçime dahi girmeyen AKP Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay’ın kardeşi Prof. Dr. Mehmed Özkan’ı atadı. Boğaziçi Üniversitesi rektörlük seçimlerinde oyların büyük çoğunluğunu alan Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu ise tepki amacıyla akademik hayatını noktaladı.

Boğaziçi’ne seçime bile girmeyen AKP’li rektör

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektörlük seçimlerinde mevcut rektör Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, oyların yüzde 86’sını alarak üniversite tarihinin rekorunu kırmıştı. Son dönemin en yüksek katılmlı rektörlük seçiminde, 403 katılımcıdan 348’inin oyunu alan Barbarosoğlu’na en yakın isim 40 oy ile Prof. Dr. Vedat Akgiray’dı.

AKP’Lİ VEKİLİN KARDEŞİ ÇIKTI

AKP Eskişehir Milletvekili ve MKYK Üyesi Prof. Emine Nur Günay, Mehmed Özkan ile fotoğrafını Twitter’dan paylaşarak “Prof. Dr. Mehmed Özkan, kardeşim” diye yazmıştı.

AKP’li vekilin kardeşi ile paylaştığı fotoğrafta, arkada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun fotoğrafları görülüyor.

AKP Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay'ın kardeşi Prof. Dr. Mehmed Özkan

PROF BARBAROSOĞLU: AKADEMİK HAYATIMI NOKTALIYORUM

Boğaziçi Üniversitesi rektörlük seçiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından göreve atanmayan Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu veda mesajı yayınladı.

Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu

Üniversiteye veda ettiğini ve akademik hayatını noktaladığını belirten Barbarosoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “5 Ağustos 2012 tarihinden itibaren büyük gurur, mutluluk ve heyecanla sürdürdüğüm rektörlük görevimin sonuna gelmiş bulunuyorum. Ülkemizde olduğu kadar uluslararası alanda da birçok başarıya imza atan, özgürlükçü, çoğulcu ve katılımcı bir anlayışla üniversitemizi akademik ve bilimsel alanda daha da yukarılara taşıyan, birlikte görev yaptığım tüm arkadaşlarıma, destek veren tüm öğretim üyelerimize, çalışanlarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.

ÜNİVERSİTEMİZE VEDA EDİYOR VE AKADEMİK HAYATIMI NOKTALIYORUM

Kırk yılı aşkın bir süredir öğrenci, öğretim üyesi ve idareci olarak çeşitli düzeylerde katkıda bulunduğum üniversitemize veda ediyor ve akademik hayatımı noktalıyorum. Boğaziçi Üniversitesi’nin tarihi, gelenekleri, ilkeleri ve üstün kadrosu sayesinde gelecekte de varlığını en başarılı şekilde sürdüreceğine eminim. Göreve yeni atanan Sayın Prof. Dr. Mehmed Özkan’a ve yeni yönetime başarılar dilerim.”

BOĞAZİÇİLİ ÖĞRENCİLERDEN PROTESTO

Boğaziçi Üniversitesi’nden bir grup öğrenci, rektörlüğe Prof. Dr. Mehmed Özkan’ın atanmasını oturma eylemi yaparak protesto etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından bu akşam saatlerinde Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Mehmed Özkan’ı atamasının ardından bir grup Boğaziçili öğrenci rektörlük binasında oturma eylemi düzenledi.

Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüsünde toplanan yaklaşık 50 öğrenci rektörlük önünde oturma eylemi yaparak “Üniversiteyi Savunuyoruz Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri” pankartı açtı. Öğrenciler, “Kayyum Rektör istemiyoruz”, “Mehmed Özkan Rektörümüz değildir” şeklinde slogan attı.

YORUMLAR


    0 YORUM