USD
3,9710
EURO
4,6586
ALTIN
163,6848

“Böyle büyük bir zulüm sahibine dönecektir”

HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Baydemir, eş başkanlar dahil tutuklu 10 HDP milletvekilinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla cezaevine atıldığını ifade ederek, “Bu kadar büyük bir zulüm sahibine mutlaka dönecektir” dedi. Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Erdoğan’a seslenen Baydemir: “Rakiplerinizle demokratik yollarla sadece sandıkta yarışabilirsiniz. Sandıkta alt edemediklerinizi cezaevine koymak darbedir. […]

“Böyle büyük bir zulüm sahibine dönecektir”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Baydemir, eş başkanlar dahil tutuklu 10 HDP milletvekilinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla cezaevine atıldığını ifade ederek, “Bu kadar büyük bir zulüm sahibine mutlaka dönecektir” dedi.

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Erdoğan’a seslenen Baydemir: “Rakiplerinizle demokratik yollarla sadece sandıkta yarışabilirsiniz. Sandıkta alt edemediklerinizi cezaevine koymak darbedir. Size çağrım bu gayrı meşruluktan bir an önce vazgeçin.” ifadelerini kullandı.

HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksedağ dahil 10 HDP’li vekilin tutuklanmasını darbe olarak nitelendiren Baydemir, “Bu darbe halen kesintisiz biçimde sürdürülüyor. HDP tek bir fert kalıncaya kadar asla ve kata toplumun sürü haline getirilmesine izin vermeyecektir” diye konuştu.

‘Arkadaşlarımız tecrit altında’

Tutuklu vekillerin tecrit altında tutulduğunu kaydeden Baydemir şöyle devam etti: “Bu hukuksuzluğuna sessiz kalanlar sıranın kendilerine geleceğini unutmasınlar. Bu kadar büyük bir zulüm mutlaka sahibine geri dönecektir. Geri döndüğünde biz HDP olarak onların da hakkını savunacağız. Onlar için de tecritin bir işkence olduğunu savunacağız.”

YORUMLAR


    0 YORUM