USD
3,9195
EURO
4,6336
ALTIN
162,8578

Bozdağ ABD’ye Hocaefendi için gelmemiş!

Wall Street Journal gazetesi, Bekir Bozdağ’ın ABD ziyaretinde Reza Zarrab’ın serbest bırakılmasını talep ettiğini yazdı. Wall Street Journal, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği ABD ziyaretinde, ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch ile bir araya gelerek kara para aklama, İran ambargosunu delmek ve dolandırıcılık suçlarından tutuklu bulunan iş adamı Reza Zarrab’ın davasında ‘delil sunulamaması’ gerekçesiyle […]

Bozdağ ABD’ye Hocaefendi için gelmemiş!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Wall Street Journal gazetesi, Bekir Bozdağ’ın ABD ziyaretinde Reza Zarrab’ın serbest bırakılmasını talep ettiğini yazdı.

Wall Street Journal, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği ABD ziyaretinde, ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch ile bir araya gelerek kara para aklama, İran ambargosunu delmek ve dolandırıcılık suçlarından tutuklu bulunan iş adamı Reza Zarrab’ın davasında ‘delil sunulamaması’ gerekçesiyle serbest bırakmasını talep ettiğini yazdı.

Bozdağ, Fethullah Gülen’in iadesi dosyasını götürmek için 25 Ekim’de gittiğini iddia ettiği ABD’nin Washington eyaletinde ABD Adalet Bakanı Lynch’le toplantı gerçekleştirdi. Cumhuriyet’in çevirisine göre, WSJ’de Nicole Hong imzasıyla yayımlanan haberde, toplantıda Zarrab’ın serbest bırakılması talebinin de gündeme geldiği öne sürüldü.

New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara, dün davanın görüldüğü mahkemeye verdiği dilekçede, AKP hükümetini, “Sarraf davasına müdahale etmekle” suçladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’la görüşmesinde Sarraf konusunu açmasına ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Washington’da ABD Adalet Bakanı ile görüşmesinde konuyu gündeme getirdiğini söylemesine dikkat çeken Bharara, dilekçesinde delillerin Türk makamlarıyla paylaşılması isteğine karşı çıktı.

Deliller arasında Sarraf’ın 17 Aralık 2013’teki yolsuzluk operasyonunun polis fezlekesi de var. Bharara bu delillerin zaten Türkiye hükümetinde var olduğunu ve delillerin ülke dışına çıkarılması gerekmediğini dile getirdi.

YORUMLAR


    0 YORUM