USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak düştü

Brezilyalı üst düzey futbolcuları taşıyan uçak Kolombiya’da düştü. Uçakta 72 yolcu, 9 mürettebatın bulunduğunu öğrenildi. Uçağın Brezilya Seria A liginde mücadele eden Chapecoense ekibini taşıdığı açıklandı. Chapecoense kafilesinin, Çarşamba günü Copa Sudamericana Turnuvası’nda Kolombiya ekibi Atletico Nacional ile Medellin’de oynayacağı çeyrek final maçı için bu ülkeye gittiği belirtildi. Dış basında yer alan haberlere göre; uçak, […]

Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak düştü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Brezilyalı üst düzey futbolcuları taşıyan uçak Kolombiya’da düştü. Uçakta 72 yolcu, 9 mürettebatın bulunduğunu öğrenildi.

Uçağın Brezilya Seria A liginde mücadele eden Chapecoense ekibini taşıdığı açıklandı.
Chapecoense kafilesinin, Çarşamba günü Copa Sudamericana Turnuvası’nda Kolombiya ekibi Atletico Nacional ile Medellin’de oynayacağı çeyrek final maçı için bu ülkeye gittiği belirtildi.
Dış basında yer alan haberlere göre; uçak, yerel saatle 22:15’te La Union belediyesine bağlı Cerro Gordo’da yakıt yetersizliği nedeniyle düştü.
En az 10 kişinin yaralandığı ve olay yerinden tahliye edildiği bildiriliyor.
Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, kazadan sağ kurtulanların olabileceğini söyledi.
Dağlık bir alanda kaza yaptığı düşülen uçağa doğru yola koyulan Gutierrez, “Büyük çapta bir trajedi” sözlerini kaydetti.
Olay yerine giderken Blue Radio’ya konuşan Gutierrez, ambulansların ve kurtarma ekiplerinin bölgeye varmak üzere olduğunu duyurdu.
Medellin Uluslararası Havalimanı’ndan yapılan açıklamada, uçağın Bolivya’dan havalandığı belirtildi.