USD
3,8709
EURO
4,5472
ALTIN
160,9347

Cafer Solgun yazmadığı yazıdan gözaltına alındı

Gazeteci-Yazar ve Yüzleşme Derneği Başkanı Cafer Solgun kelepçelenerek gözaltına alındı. Solgun, “Yazmadığım yazıdan dolayı kelepçelenip nezarethanede sabahlamak da varmış” dedi. 15 Temmuz sonrası başlatılan cadı avı sürecinde tutuklanan gazetecilerin sayısı 171’e ulaşırken, bir mağduriyet de gazeteci-yazar Cafer Solgun’a yaşatıldı. İzmir’de gözaltına alınan Solgun’un kelepçelenerek nezarete atıldığı ve orada sabahladığı anlaşıldı. Cafer Solgun, sosyal medya hesabından […]

Cafer Solgun yazmadığı yazıdan gözaltına alındı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Gazeteci-Yazar ve Yüzleşme Derneği Başkanı Cafer Solgun kelepçelenerek gözaltına alındı. Solgun, “Yazmadığım yazıdan dolayı kelepçelenip nezarethanede sabahlamak da varmış” dedi.

15 Temmuz sonrası başlatılan cadı avı sürecinde tutuklanan gazetecilerin sayısı 171’e ulaşırken, bir mağduriyet de gazeteci-yazar Cafer Solgun’a yaşatıldı. İzmir’de gözaltına alınan Solgun’un kelepçelenerek nezarete atıldığı ve orada sabahladığı anlaşıldı.

Cafer Solgun, sosyal medya hesabından şu bilgiyi paylaştı: ”Yazmadığım yazıdan dolayı kelepcelenmek, İzmir nezarathanelerinde sabahlamak da varmış… sorun ve sıkıntı yok. Sonuçta serbest bırakıldım. Hakime ‘Aziz Nesinlik bir dava’ dedim… Anlatınca hak verdi… Memleket halleri… Memlekette öyle şeyler oluyor ki “Beni saçma bir nedenle gözaltına alıp bıraktılar” demekten utandım. Yine de duyulduğu için paylaştım…”