USD
3,9681
EURO
4,6614
ALTIN
163,6798

Cezaevlerinde isyan çıkarılacak iftirasına Hocaefendi’nin avukatlarından açıklama

Cezaevlerinde isyan çıkarılacak iftirası ile başlatılan algı operasyonlarına sert bir tepki de Fethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatlarından geldi. Hocaefendi’nin avukatları Sosyal medya üzerinden Gülen Avukatları (@fgulenav) isimli hesaptan açıklama da bulundu. Gülen Avukatları (@fgulenav) hesabından yapılan açıklamanın tam metni şöyle: Son günlerde sosyal medya vb. platformlarda, karanlık planların devreye sokularak değişik bahanelerle cezaevlerine müdahale edileceği ve […]

Cezaevlerinde isyan çıkarılacak iftirasına Hocaefendi’nin avukatlarından açıklama
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cezaevlerinde isyan çıkarılacak iftirası ile başlatılan algı operasyonlarına sert bir tepki de Fethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatlarından geldi. Hocaefendi’nin avukatları Sosyal medya üzerinden Gülen Avukatları (@fgulenav) isimli hesaptan açıklama da bulundu.

Gülen Avukatları (@fgulenav) hesabından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

Son günlerde sosyal medya vb. platformlarda, karanlık planların devreye sokularak değişik bahanelerle cezaevlerine müdahale edileceği ve Hizmet Hareketi mensuplarının da içinde olduğu masum insanların hedef alınacağı dile getirilmektedir.

Çıkan haberlerde, cezaevine müdahale için gerekçe yapılacağı söylenen; isyan, kargaşa, rehin alma ya da yangın çıkartma iddialarıyla Sayın Gülen’in ve Hizmet Hareketinin bir ilgisi olamaz.

Sayın Gülen 1970’li yılların başından itibaren fikirlerine değer veren Hizmet Hareketi mensuplarına her fırsatta şu tavsiyelerde bulunmuştur;

(1) Karışıklığa, kavgaya ve anarşiye imkan verecek harekette bulunmamak;

(2) Güven ve emniyet veren insani faziletlerle donatılmış hareketler, icraatlar yapmak;

(3) İnsanları ve toplumu sulh ve karşılıklı saygıyla bir araya getiren aksiyonlarda bulunmak;

(4) Her durumda sabrı ve şefkati ön plana çıkarmak;

(5) Muhalefet yapmak veya tepki vermek yerine, müspet davranmak ve proaktif aksiyon odaklı olmak.

Son yıllarda yapılan onca zulme ve haksızlığa rağmen karışıklığa ve çatışmaya karışmayan insanların varlığı da Sayın Gülen’in fikirlerinin ve Hizmet Hareketinin çatışmacı olmadığını göstermektedir.

Sayın Gülen’in fikirlerini esas alan ve Hizmet Hareketi mensubu olduğunu söyleyen hiçbir kişinin masum bir insanın canına kıyması, isyan, kargaşa, rehin alma ya da yangın çıkartma gibi bir davranış içerisinde olması asla kabul edilemez. Bu davranış içerisinde olan varsa bu kişi ya da kişilerin Hizmet Hareketi mensubu olması mümkün değildir. Bu kişiler, hizmetin barışçıl ve masum çehresine leke sürmek isteyen ajan provokatördür.

Sayın Gülen, masum bir cana kıyanı bin kere lanetlemekte ve bir insanın canına kıyan kişinin insanlıktan nasibini almadığını her defasında dile getirmektedir. Bu şekilde hareket eden kişi ya da kişilerin Sayın Gülen’le ve Hizmet Hareketiyle ilgisi olmaz, olamaz.

Kamuoyuna saygılarımızla…

YORUMLAR


    0 YORUM