USD
3,9527
EURO
4,7133
ALTIN
164,0309

Clinton: Canım çok acıdı

ABD’de başkanlık seçimini Cumhuriyetçi aday Donald Trump’a karşı kaybeden Demokrat aday Hillary Clinton, seçimi kazanamamasının ardından açıklamalarda bulundu. Clinton, ‘Hayal kırıklığına uğradığınızı biliyorum, benim de canım çok acıdı ama eminim Trump da ABD için iyi bir başkan olacaktır” dedi. ‘TOPLUM TAHMİN ETTİĞİMİZDEN DAHA FAZLA BÖLÜNDÜ’ ABD Başkanı Barack Obama ve First Lady Michelle Obama’ya teşekkür […]

Clinton: Canım çok acıdı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ABD’de başkanlık seçimini Cumhuriyetçi aday Donald Trump’a karşı kaybeden Demokrat aday Hillary Clinton, seçimi kazanamamasının ardından açıklamalarda bulundu. Clinton, ‘Hayal kırıklığına uğradığınızı biliyorum, benim de canım çok acıdı ama eminim Trump da ABD için iyi bir başkan olacaktır” dedi.

‘TOPLUM TAHMİN ETTİĞİMİZDEN DAHA FAZLA BÖLÜNDÜ’

ABD Başkanı Barack Obama ve First Lady Michelle Obama’ya teşekkür eden Clinton, “Ülkemiz Obama’lara gerçekten büyük bir şükran borçlu. Bu ülkeye yaptığınız hizmet unutulmayacaktır” dedi. Clinton yapmış olduğu ilk açıklamasında ABD’ye dair çarpıcı bir tespitte bulundu. Clinton, “Toplumumuzun tahmin ettiğimizden daha fazla bölündüğünü gördük. Bizin anayasamız, yönetimin barışçıl bir şekilde değişmesini yazar. Bunu savunmalı ve sahip çıkmalıyız” dedi.

Clinton’ın konuşmasından diğer satır başları şu şekilde:

‘ONA ÖNDERLİK ETMESİ İÇİN ŞANS TANIMALIYIZ’

Donald Trump’ı aradım ve kutladım. Ülkemiz için onunla çalışmayı teklif ettim. Trump’ın önderlik etmesi için bir şans tanımalı ve ona karşı önyargılı olmamalıyız. Umuyorum ki tüm ABD’liler için başarılı bir başkan olacaktır.

Sonucu kabul edip geleceğe bakmalıyız. Üstümüze düşen daha güçlü ve adil bir ülke için çalışmak. Kendimizi yorgun hissetmemeli ve gayretimizi kaybetmemeliyiz. Doğru olan için her zaman mücadele etmeye değer. Ben hala Amerika’ya inanıyorum ve inanmaya devam edeceğim.

İnsanları etkilemeye çalışan tüm insanlar, sesleriniz duyuldu. Katkıda bulunan herkese 5 dolar bile olsa, katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. Genç insanlarımıza şunu söylemek istiyorum, tüm yetişkin hayatımı inandıklarım doğrultusunda mücadele ederek geçirdim. Bazı acıtıcı başarısızlıklarım oldu. Birçoğunuz mesleki kabuğun başındasınız. Lütfen hiçbir zaman inanmayı bırakmayın ve inandıklarınız doğrultusunda mücadele etmekten vazgeçmeyin.

Biliyorsunuz, bir arada güçlü olduğumuza inanıyorum ve birlikte ileriyle gideceğimize inanıyorum. Şunu söylerler: Biz, eğer inancımızı kaybetmezsek ektiğimizi biçeriz. O yüzden biz inancımızı korumaya devam edelim, önümüzde yeni mevsimler, sezonlar olacak. Bu fırsata sahip olduğum için çok büyük gurur duyuyorum. Tanrı Amerika’yı korusun.

‘4 YILDA BİR DEĞİL DEVAMLI KATILIM’

Şunu da eklemek istiyorum, bizim anayasamız demokrasimiz katılımımızı istiyor, sadece 4 yılda bir değil, devamlı katılım göstermemizi istiyor. Biz milyonlarca insanı bir araya getirmekle uğraştık, tek bir ses olup Amerika hayali herkese yetecek kadar büyük bir hayal dedik. Her dilden ırktan, LGBTİ için, kadınlar, erkekler için, göçmenler için herkes için yetecek bir Amerika hayal ettik. Bizim sorumluluğumuz vatandaşlar olarak kendi üzerimize düşeni yapmaya devam etmek, daha iyi güçlü adil Amerika’yı inşa etmek için çalışmalıyız. Sizlerle birlikte durduğum için şükran duyuyorum.

GENÇ KIZLAR GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Konuşmasını yaparken zaman zaman duygusallaşan ve gözlerinden yaşlar gelen Clinton, salonda kendisini dinleyen genç destekçilerini de ağlattı. Clinton’ın genç seçmenlerinin de ağladıkları gözlerden kaçmadı.

YORUMLAR


    0 YORUM