USD
3,9373
EURO
4,6934
ALTIN
163,4582

DBP’li belediyelere eş zamanlı operasyon

DBP’li Tunceli ve Siirt Belediyesi’ne operasyon düzenlendi. Operasyonda Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan ile Tunceli Belediye Eş Başkanları DBP’li Mehmet Ali Bul ile Nurhayat Altun gözaltına alındı. Siirt ve Tunceli’de yürütülen terör soruşturması kapsamında iki belediyeye eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında aramalar yapılırken, Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan ile Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali […]

DBP’li belediyelere eş zamanlı operasyon
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

DBP’li Tunceli ve Siirt Belediyesi’ne operasyon düzenlendi. Operasyonda Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan ile Tunceli Belediye Eş Başkanları DBP’li Mehmet Ali Bul ile Nurhayat Altun gözaltına alındı.

Siirt ve Tunceli’de yürütülen terör soruşturması kapsamında iki belediyeye eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında aramalar yapılırken, Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan ile Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul  gözaltına alındı.

Siirt Belediye Başkanı gözaltında

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, bugün sabah saat 06.05 sıralarında belediye binasına gelen Siirt Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TEM ekipleri, belediye binasında güvenlik önlemleri almasının ardından binaya giriş yaptılar. Giriş ve çıkışlara izin vermeyen polis bilişim ve inceleme ekipleri de belediye binası içerisinde arama başlattı. Belediye birimlerinde inceleme yapan polis, bilgisayar hard disklerine de incelenmek üzere el koydu. Öte yandan Siirt Belediyesi’nin DBP’li Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan’ın Yeni Mahalle Elit Sitesi’ndeki evine da aynı saatlerde baskın düzenleyen polis, burada yapılan aramadan sonra gözaltına alındı. Polisin belediyede aldığı sıkı güvenlik önlemleri ve aramalar devam ediyor.

Tunceli Belediye Başkanı gözlatında

Tunceli Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında DBP’li Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul evinde yapılan aramadan sonra gözaltına alınırken eş başkan Nurhayat Altun’ un da evinde aramaların devam ettiği açıklandı. Aynı soruşturma kapsamında EMEP il Başkanı Mustafa Taşkale de gözaltına alındı.

YORUMLAR


    0 YORUM