USD
3,8704
EURO
4,5482
ALTIN
160,9218

Demirtaş o kişi ile birlikte kalmak istiyor

HDP’ye yönelik sürdürülen terör soruşturması kapsamında tutuklanıp Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevine konulan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, tutuklanarak Edirne’ye getirilen HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan ile birlikte kalmayı talep etti. Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevine konulan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, avukatı eski milletvekili Aysel Tuğluk ile görüştü. Demirtaş’ın halen tek odada kaldığını ifade eden Tuğluk, tutuklanarak Edirne’ye getirilen HDP Hakkari Milletvekili Abdullah […]

Demirtaş o kişi ile birlikte kalmak istiyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

HDP’ye yönelik sürdürülen terör soruşturması kapsamında tutuklanıp Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevine konulan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, tutuklanarak Edirne’ye getirilen HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan ile birlikte kalmayı talep etti.

Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevine konulan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, avukatı eski milletvekili Aysel Tuğluk ile görüştü.

Demirtaş’ın halen tek odada kaldığını ifade eden Tuğluk, tutuklanarak Edirne’ye getirilen HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan ile birlikte kalması yönünde talepte bulunduğunu söyledi.

Parti içerisinde bu durumun tartışılacağını kaydeden Tuğluk,Selahattin Demirtaş ile görüştük. Morali olarak oldukça iyi. Şuanda tecrit koşullarında tutuluyor. Çok kapsamlı bir görüşme yaptık. Biz bu görüşmeyi partimizdeki yetkili kurullarla tartışıp konuşacağız. Daha sonra gerekli açıklamayı yapacağız. Bir takım açıklamalarımız olacak halen tek kalıyor. Abdullah Zeydan ile bir araya getirilme yönündeki başvurusuna henüz yanıt verilmiş değil. Bir tecrit durumu diyebiliriz. Selahattin bey bu durumu aslında çok ön plana çıkarmak istemedi. Bu durum devam ettiği sürece bizde şimdi şu noktadan itibaren bir değerlendirme yapmayı düşünüyoruz. Gerekli itirazları ve başvuruları yapacağız. Pek çok şeyi var onlar daha sonra paylaşacağız” şeklinde konuştu.