USD
3,9698
EURO
4,6601
ALTIN
163,6345

Diyarbakır Belediyesine kayyım atandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın örgüt üyeliği suçlamasıyla tutuklanmasının ardından Ankara Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla kayyım olarak atandı. Kışanak ve Anlı 25 Ekim’de gözaltına alınmış, ‘PKK lehinde söylem, özerklik çağrısı, resmi aracı PKK’lı cenazelerine tahsis etmek’le suçlanmıştı. İkili iki gün önce tutuklanmıştı. 2011’den buyana Etimesgut kaymakamlığı görevini yürüten Atilla, İçişleri […]

Diyarbakır Belediyesine kayyım atandı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın örgüt üyeliği suçlamasıyla tutuklanmasının ardından Ankara Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla kayyım olarak atandı.

Kışanak ve Anlı 25 Ekim’de gözaltına alınmış, ‘PKK lehinde söylem, özerklik çağrısı, resmi aracı PKK’lı cenazelerine tahsis etmek’le suçlanmıştı. İkili iki gün önce tutuklanmıştı.

2011’den buyana Etimesgut kaymakamlığı görevini yürüten Atilla, İçişleri Bakanlığı tarafından daha önce de Diyarbakır Vali Yardımcılığı yapmıştı.

Cumali Atilla kayyım olarak atandığı görevine bugün başlayacak.

Cumali ATİLLA kimdir?

1964 Elazığ Doğumlu olan Cumali ATİLLA İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da, Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlamıştır.

1990 Yılında Erzincan Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Dil eğitimi ve yönetim sistemi konularında çalışmalar yapmak üzere 8 ay İngiltere’de bulunmuştur. 3 Yıllık staj dönemi içerisinde Çorum  Uğurludağ ve Afyon  Çobanlar ilçesinde Kaymakam vekilliği görevini yürütmüştür. Daha sonra sırayla Giresun  Piraziz, Muş  Malazgirt, Bolu  Mengen Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı ve Konya  Beyşehir Kaymakamlığı görevini yürüttü. 23.09.2011 tarihinde Etimesgut Kaymakamlığı görevine başladı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR


    0 YORUM