USD
3,8719
EURO
4,5479
ALTIN
160,9633

Doğan Medya zamları örtmek için 40 takla attı

Doğan Medya’ya ait Kanal D televizyonu, ana haber bülteninde AKP iktidarının yaptığı ve yapacağı zamların üstünü örtmek için kırk takla atması dikkat çekti. Kanal D, Salı akşamki ana haber bülteninde, teknoloji ürünlerinden beyaz eşyaya, manavdan markete, benzinden motorine kadar hemen hemen tüm ürünlere gelen ve yeni gelecek zamları dolara bağladı. Halkın beyniyle dalga geçercesine, yapılan zamları […]

Doğan Medya zamları  örtmek için 40 takla attı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Doğan Medya’ya ait Kanal D televizyonu, ana haber bülteninde AKP iktidarının yaptığı ve yapacağı zamların üstünü örtmek için kırk takla atması dikkat çekti.

Kanal D, Salı akşamki ana haber bülteninde, teknoloji ürünlerinden beyaz eşyaya, manavdan markete, benzinden motorine kadar hemen hemen tüm ürünlere gelen ve yeni gelecek zamları dolara bağladı. Halkın beyniyle dalga geçercesine, yapılan zamları muhabir eşliğinde, alttan kırmızı butona büyük harflerle, “DOLARIN ATEŞİ FİYATLARI YÜKSELTTİ”  yazarak adeta, ‘suçlu dolar-batı’ algısını oluşturma gayretinde olduğu görüldü. Cumhubaşkanı Tayyip’i ve AKP iktidarının kirli medyası Havuz’u sollayan Doğan Medya, hükümet tarafından bataklığa doğru sürüklenen ekonomiden, ‘dış güçler’ sorumluymuş gibi haber yapması şaşırttı.

Gerçekte ise yeni yapılan ve yapılacak olan zamların, büyük bir krizin ayak seslerine işaret ettiği görülüyor. İç ve dış talepteki durgunluk, turizmden ihracata, dış açıktan işsizliğe; iflas ertelemelerindeki patlamanın Olağanüstü Hal ile engellenmesine rağmen verilerin ortaya koyduğu gerçekler negatif havayı dağıtmaya yetmiyor. Bu olumsuzluklarla piyasada yaşanan nakit sıkıntısı küçüklü büyüklü iş dünyasını ciddi endişelendiriyor.
Ayrıca doların, yanlış politikalar ve kanunsuz işlemler sonucu Türk Lirası’nı mum gibi eritmesinin ardından ilk zam akaryakıta geldi. Akaryakıt dağıtım şirketleri Çarşamba’dan itibaren benzine 16, motorine ise 11 kuruş zam fiyatla halkın karşısına çıktı.

Özellikle AKP’ye oy veren kitleleri çok rahat bir şekilde sürü psikolojisiyle manipüle eden Doğan Medya Grubuna, Havuz Medyası kulvarında başarılar dileriz!