USD
3,9194
EURO
4,6344
ALTIN
162,8384

El-Hayat Gazetesi: Diktatör Erdoğan darbeyi biliyordu

Arap dünyasının önde gelen medya kuruluşlarından olan El-Hayat Gazetesi, 15 Temmmuz darbesinden Erdoğan’ın haberinin olduğunu yazdı. El Hayat “Demokrasiden diktatörlük yoluna geçen Erdoğan’ın bu olayı tüm muhalifleri sindirmek için kullandığı” ifadelerine yer verdi. El Hayat tarafından yayınlanan analizde “Erdoğan’ın muhalifleri sindirmek için kullandığı başarısız darbe girişimini önceden bilmemesi mümkün değil” denildi. Cihad El Hazin’in kaleme […]

El-Hayat Gazetesi: Diktatör Erdoğan darbeyi biliyordu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Arap dünyasının önde gelen medya kuruluşlarından olan El-Hayat Gazetesi, 15 Temmmuz darbesinden Erdoğan’ın haberinin olduğunu yazdı. El Hayat “Demokrasiden diktatörlük yoluna geçen Erdoğan’ın bu olayı tüm muhalifleri sindirmek için kullandığı” ifadelerine yer verdi.

El Hayat tarafından yayınlanan analizde “Erdoğan’ın muhalifleri sindirmek için kullandığı başarısız darbe girişimini önceden bilmemesi mümkün değil” denildi.

Cihad El Hazin’in kaleme aldığı makalede  “Cumhurbaşkanı (veya sultan) Recep Tayyip Erdoğan, Temmuz’daki başarısız darbe girişimine karşı darbe girişimi yaptı, Türkiye’de tek parti düzeni (veya saltanat) kurmaya çalışıyor” dedi.  Son gelişmeleri okurlarına özetleyen yazar:

‘’Türkiye’deki Kürtler onun için her zaman bir hedef, nitekim hükümet, 13 HDP milletvekilinin tutuklanmasını istedi, 2’si yurtdışında olduğu için 11’i tutuklandı. 1 milletvekili yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.’’ İfadelerine yer verdi.

YORUMLAR


    0 YORUM