USD
3,9371
EURO
4,6930
ALTIN
163,4195

Enver Paşa’nın torunu hayatını kaybetti

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde Alanya Kalesi’ndeki evinde yaşayan ve Brezilya’nın Alanya Fahri Konsolosu olan 66 yaşındaki Enver Paşa’nın torunu Osman Mayatepek, çoklu organ yetmezliği sebebiyle 10 gündür tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dün akşam saat 22.20 sıralarında hayatını kaybetti. Mayatepek ile son röportajı Alanya Kalesi’ndeki evinde DHA muhabiri Aynur Tattersall’la yapmıştı. Mayatepek son röportajında; […]

Enver Paşa’nın torunu hayatını kaybetti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde Alanya Kalesi’ndeki evinde yaşayan ve Brezilya’nın Alanya Fahri Konsolosu olan 66 yaşındaki Enver Paşa’nın torunu Osman Mayatepek, çoklu organ yetmezliği sebebiyle 10 gündür tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dün akşam saat 22.20 sıralarında hayatını kaybetti.

Mayatepek ile son röportajı Alanya Kalesi’ndeki evinde DHA muhabiri Aynur Tattersall’la yapmıştı. Mayatepek son röportajında;

“Dedem Enver Paşa çok idealist, inanılmaz cesaretli bir insandı. Ölüm mevhumunu anlamayan, ölümden korkmayan biriydi.’’ demişti.

Enver Paşa hakkında bilinen birçok yanlış olduğunu söyleyen Mayatepek, tek dileğinin dedesi Enver Paşa’nın gerçek kimliğinin anlaşılması olduğunu söylemiş ve yazdığı kitapta mümkün olduğu kadar nesnel davranmaya çalıştığını belirtmişti.

YORUMLAR


    0 YORUM