USD
3,7935
EURO
4,6499
ALTIN
162,7002

Erdoğan şaşırtıcı gerekçelerle OHAL’i kaldırmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, OHAL’in kaldırılması tartışmaları ile akalalı, “Her şey yüzde 100 kontrol altında değil, OHAL neden kalksın?” dedi. Hürriyet’ten Vahap Munyar’ın haberine göre Erdoğan, “Bazıları kalkıyor ne diyor? ‘OHAL kalksın’… OHAL şu an hemen niye kalksın?…” dedi. Erdoğan “Her şey yüzde 100 kontrol altında değil. Cezaevinden dışarıya rahatlıkla tweet atanlar oluyor. Yurtdışına kaçmış olanlar ayrı… […]

Erdoğan şaşırtıcı gerekçelerle OHAL’i kaldırmayacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanı Erdoğan, OHAL’in kaldırılması tartışmaları ile akalalı, “Her şey yüzde 100 kontrol altında değil, OHAL neden kalksın?” dedi.

Hürriyet’ten Vahap Munyar’ın haberine göre Erdoğan, “Bazıları kalkıyor ne diyor?

‘OHAL kalksın’… OHAL şu an hemen niye kalksın?…” dedi.

Erdoğan “Her şey yüzde 100 kontrol altında değil. Cezaevinden dışarıya rahatlıkla tweet atanlar oluyor. Yurtdışına kaçmış olanlar ayrı… Demek ki yeterli kontrol yok… Onlara yönelik bu ülkenin istihbaratı daha yoğun bir çalışmanın içine girmeli. İktidar kendine göre terörle mücadeleyi sürdürürken karşı kesim de boş durmuyor. Bunu kendileri için bir ölüm kalım meselesi gibi görüyorlar. Bitişin ifadesi bu… Bazıları kalkıyor ne diyor? “OHAL kalksın”… OHAL şu an hemen niye kalksın?… Biz ilk iktidara geldiğimizde bir ay içerisinde o zamanki OHAL’i kaldırmıştık. Ama o dönemdeki farklı bir OHAL idi. O zamanki OHAL, bölgede adeta hayatı durdurmuştu. Şu anda ülkemizde hayat durmuş değil. Herkes işine, gücüne, her şeyine rahatlıkla gidiyor, geliyor.” şeklinde konuştu.

Almanya ve Fransa’nın Can Dündar’a yakınlık göstermesini tenkit eden Erdoğan, “Bunlar tam bir skandal. Bu skandallar, aslında yarın dönüp onları vuracak. ‘Sırtımızı PKK’ya, PYD’ye, YPG’ye, Kandil’e dayıyoruz’ diyenlere yarın bunlar ödül vermeye kalkarlarsa şaşırmayın” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM