USD
3,7934
EURO
4,6494
ALTIN
162,6904

Erdoğan’a mülteci kapağı

  Recep Tayyip Erdoğan’ın, Avrupa Parlamentosu’ndan çıkan “Türkiye ile müzakereler durdurulsun“ kararının ardından yaptığı “fazla ileri gitmeyin sınır kapılarını açar mültecileri gönderirim“ restine Avrupa’dan çeşitli yanıtlar geliyor. Çoğu politikacı Erdoğan’ın şantajlarına boyun eğmeyeceklerini söylerken, bir kısmı da Erdoğan’ın mültecileri canlı bomba gibi kullanığını ve bunun IŞİDmantığından çok farklı olmadığını dile getiriyorlar. EN İLGİ GÖREN TWİT […]

Erdoğan’a mülteci kapağı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Recep Tayyip Erdoğan’ın, Avrupa Parlamentosu’ndan çıkan “Türkiye ile müzakereler durdurulsun“ kararının ardından yaptığı “fazla ileri gitmeyin sınır kapılarını açar mültecileri gönderirim“ restine Avrupa’dan çeşitli yanıtlar geliyor.

Çoğu politikacı Erdoğan’ın şantajlarına boyun eğmeyeceklerini söylerken, bir kısmı da Erdoğan’ın mültecileri canlı bomba gibi kullanığını ve bunun IŞİDmantığından çok farklı olmadığını dile getiriyorlar.

EN İLGİ GÖREN TWİT

Ancak Erdoğan’a verilen cevaplarda, Liberal Demokrat İngiliz Politikacı Andrew Daff en çok ilgi gören isim oldu.

İşte Duff’ın twiti: If you open your borders to Europe, most of the refugees will be Turks. @RT_Erdogan

(Eğer kapılarınızı Arupa’ya açarsanız, gelecek mültecilerden çoğu Türk olur RT_Erdogan)

Twitini Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi hesabına mention yapan Duff, önemli bir konuya dikkat çekti. Çünkü Güneydoğu’da şehirlerin tanklarla yerle bir edilmesi ve 15 Temmuz’dan sonra yüzbinlerce insanın soykırıma tabi tutulmasıyla binlerce Türk, Avrupa Birliği ülkelerine iltica ettiler.

Duff da bu konuya dikkat çekerek, kapıların açılması halinde gelecek mültecilerin çoğunun Türk olacağına vurgu yaptı. Duff’ın Türkiye’deki soykırım ortamını da özetleyen bu twiti sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

YORUMLAR


    0 YORUM