USD
3,9257
EURO
4,6520
ALTIN
163,0184

Esad’dan Erdoğan’a: Megalomanyak başkan!

Portekiz’in RTP televizyonuna konuşan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, TSK’nın Suriye’ye girerek ‘sınırı aştığını’açıkladı. Birgün’ün haberine göre, Erdoğan’ın ‘gerçeklikten kopuk yaşadığını’ öne süren Esad, “Erdoğan günümüzde değil, Osmanlı döneminde yaşıyor. Tamamen hastalıklı bir adamdan söz ediyoruz. Tam anlamıyla megalomanyak bir başkandan söz ediyoruz” dedi. ‘Teröristlere karşı savaş, Erdoğan’ın ordusuyla savaştır!’ Suriye’nin topraklarında bulunan Türkiye ordusu […]

Esad’dan Erdoğan’a: Megalomanyak başkan!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Portekiz’in RTP televizyonuna konuşan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, TSK’nın Suriye’ye girerek ‘sınırı aştığını’açıkladı.

Birgün’ün haberine göre, Erdoğan’ın ‘gerçeklikten kopuk yaşadığını’ öne süren Esad, “Erdoğan günümüzde değil, Osmanlı döneminde yaşıyor. Tamamen hastalıklı bir adamdan söz ediyoruz. Tam anlamıyla megalomanyak bir başkandan söz ediyoruz” dedi.

‘Teröristlere karşı savaş, Erdoğan’ın ordusuyla savaştır!’

Suriye’nin topraklarında bulunan Türkiye ordusu hakkında konuşan Esad “Suriye’nin bunu tam anlamıyla işgal olarak nitelendirdiğini” belirtti. Esad, Suriye’nin de kendi topraklarını ve egemenliğini savunmada doğal ve meşru bir hakka sahip olduğunu ifade etti.

“Gerçekçi olmak gerektiğini” aktaran Esad, “Suriye’ye giren her teröristin Türkiye üzerinden ve Erdoğan rejiminin desteği ile girdiğini” savundu. “Bundan dolayı da söz konusu bu teröristlere karşı savaşmanın Erdoğan ordusuna karşı savaşmak anlamında olduğunu” söyleyen Esad, “Türkiye ordusu değil, Erdoğan ordusu diyorum.” ifadesini kullandı.

“Türkiye’nin NATO üyesi olması bir şey değiştirmez!”

Türkiye’nin NATO ülkesi olmasına ilişkin soruyu cevaplayan Esad, bunun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini belirtti.

‘’NATO üyesi olması ya da olmaması halinde hiçbir devletin başka bir devletin topraklarına uluslararası kanunlara aykırı olarak girmesi ya da işgal etmesinin hiçbir şekilde doğru olmadığını” dedi.

Trump’ın sözlerine yanıt

Militanlara karşı savaşta yeni ABD Başkanı Donald Trump’la müttefik olabileceğini söyleyen Esad, “Rusya, İran ve ABD’yle militanlara karşı müttefik olabilirim” dedi. Trump’ın militanlarla savaşma sözünün ümit verici olduğunu ifade ederek “Trump sözünü tutacak mı?” sorusuna “Bekleyip göreceğiz” yanıtını verdi.

YORUMLAR


    0 YORUM