USD
3,8709
EURO
4,5499
ALTIN
160,9870

Eski Emniyet Müdürü Çapkın’a tahliye

Darbe soruşturması diye başlatılan cadı avında 3 Eylül günü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın tahliye edildi. Sulh ceza hakimi verdiği tahliye kararına gerekçe olarak Çapkın’ın emekli olmasını ve atılı suçun yapısı itibariyle tutukluluk halinin orantılı olmamasını gösterdi. Savcılık […]

Eski Emniyet Müdürü Çapkın’a tahliye
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Darbe soruşturması diye başlatılan cadı avında 3 Eylül günü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın tahliye edildi.

Sulh ceza hakimi verdiği tahliye kararına gerekçe olarak Çapkın’ın emekli olmasını ve atılı suçun yapısı itibariyle tutukluluk halinin orantılı olmamasını gösterdi.

Savcılık sorgusunda darbe girişimi gecesi evinde olduğunu, gelişmeleri televizyonlardan duyduğunu belirten Çapkın, “O gece havalimanına giderek Cumhurbaşkanımızın yanında olmak istedim. Ancak uçaklar üstümüzden geçip ‘sonik’ patlamalar yapıyordu ve yollar kapalı olduğu için gidemedik” demişti.

Çapkın darbe soruşturmalarında tutuklanan şahıslardan hiçbirini tanımadığını söylemişti.