USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Grup Yorum üyelerine tutuklama kararı

15 Temmuz’un ardından başlayan baskılar sanat dünyasına da sıçradı. Sol çevrelerin yakından takip ettiği Grup Yorum müzisyenleri ve üyelerinin hepsi tutuklandı. Grup yorum üyeleri geçtiğimiz hafta Okmeydanı’nda bulunan İdil Kültür Merkezi’ne yapılan polis baskınında gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan müzisyen ve üyeler tutuklandı. Halkın Hukuk Bürosu tarafından yapılan açıklamada, Ali Aracı, İnan Altın, Selma Altın, Sultan Gökçek, […]

Grup Yorum üyelerine tutuklama kararı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

15 Temmuz’un ardından başlayan baskılar sanat dünyasına da sıçradı. Sol çevrelerin yakından takip ettiği Grup Yorum müzisyenleri ve üyelerinin hepsi tutuklandı.

Grup yorum üyeleri geçtiğimiz hafta Okmeydanı’nda bulunan İdil Kültür Merkezi’ne yapılan polis baskınında gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan müzisyen ve üyeler tutuklandı.

Halkın Hukuk Bürosu tarafından yapılan açıklamada, Ali Aracı, İnan Altın, Selma Altın, Sultan Gökçek, Fırat Kıl, Dilan Poyraz, Helin Bölek, Abdullah Özgün’ün tutuklandığı, kafe tadilatında çalışan işçiler Musa Varıcı, Cemil Varıcı ve Mehmet Varıcı’nın ise ev hapsinde tutulduğu açıklandı.

Sosyal medyada #grupyorumhalktırsusturulamaz başlığı ile açılan etiketle tutuklamalar protesto ediliyor.

Daha önce de tweetleri nedeniyle Atilla Taş ve Yetenek Sizsiniz yarışmasında milyonların tanıdığı standupçı komedyen Atalay Demirci tutuklanmıştı.