USD
3,9200
EURO
4,6353
ALTIN
162,8824

Havuz medyası hedef gösterdi, Ülker’den açıklama geldi

Hafta sonu havuz medyasında çıkan operasyon iması Ülker hisselerini vurdu. Ülker hisselerinde bugün Borsa’da sert düşüş yaşandı. Hem Ülker Grubu hem de Murat Ülker konuyla ilgili açıklama yaptı. AKP’nin gayrı resmi yayın organı Sabah gazetesinin ekonomi yazarı Dilek Güngör, Cumartesi günkü yazısında Ülker Grubu’na operasyon yapılacağı imasında bulundu. Yazının ardından bugün Ülker Grubu’nun Yıldız Holding […]

Havuz medyası hedef gösterdi, Ülker’den açıklama geldi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Hafta sonu havuz medyasında çıkan operasyon iması Ülker hisselerini vurdu. Ülker hisselerinde bugün Borsa’da sert düşüş yaşandı. Hem Ülker Grubu hem de Murat Ülker konuyla ilgili açıklama yaptı.

AKP’nin gayrı resmi yayın organı Sabah gazetesinin ekonomi yazarı Dilek Güngör, Cumartesi günkü yazısında Ülker Grubu’na operasyon yapılacağı imasında bulundu. Yazının ardından bugün Ülker Grubu’nun Yıldız Holding hisseleri sert düşüş yaşadı. Şirketin kayıpları yüzde 11’i geçti. Gelişmeler üzerine Şirketin sahibi Murat Ülker sosyal medyadan açıklama yaptı. Murat Ülker, konu üzerine sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı: “Kıymetli yatırımcılarımız dikkat, Ortalığı sebepsiz yere telaşe verenler var, Alnımız ak, İşlerimiz temiz, Çalışmaya devam diyoruz”.

KABUL EDİLEMEZ

Ülker Grubu da bir açıklamada bulundu. Grup, köşe yazısını haberleştiren tetikçi Odatv’ye açıklama göndererek “Söz konusu haberin şirketlerimizle veya Holdingimizle ilişkilendirilmesi kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın tamamında şunlar söylendi:

“12 Kasım 2016 tarihli haberinizde, kaynak gösterdiğiniz mahreçte hiçbir isim veya ünvan belirtilmemesine rağmen şirketlerimiz ve Holdingimiz ve hatta dolayısı ile markamızı hedef göstermiş bulunmaktasınız.

Yazınızda Yıldız Holding A.Ş.’ye ait “ÜLKER” markası, bir grup ismi olarak anılıyor ise de, esasen “ÜLKER”; kökleri 1944 yılına dayanan bir markadır. “ÜLKER” markasının yazınız konusuyla her hangi bir ilgisi bulunmamaktadır. “ÜLKER” markasını unvanında taşıyan şirketlerimizin halka açık ve borsada işlem görmekte olup kamuoyunu ve yatırımcıyı herhangi bir sebeple tedirgin edebilecek bilhassa haksız ve gerçek dışı nitelikteki haber, açıklama, yorum ve ithamlardan bu bakımdan özellikle kaçınılması gerektiğini hatırlatırız.

Bu şekilde ciddi sonuçlar doğurabilecek ve çok sayıda halka açık şirketlerimize, yatırımcılara  ve markamıza zarar vermiş olan haberinizi acilen düzeltmenizi rica ediyoruz.

Söz konusu haberin şirketlerimizle veya Holdingimizle ilişkilendirilmesi kabul edilemez. Her türlü hukuki ve cezai talep ve dava hakkımızı saklı tutarak değerli okur ve kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.”

YORUMLAR


    0 YORUM