USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

HDP meclisten çekiliyor

Halkların Demokratik Partisi(HDP), aralarında eş genel başkanları dahil dokuz milletvekilinin tutuklanmasının ardından meclisteki çalışmalarını durdurarak çekilme kararı aldıklarını duyurdu.   Parti sözcüsü Ayhan Bilgen, “Yasama organındaki faaliyetlerimizi durdurma kararı verdik. Halkımızla her gün birlikte olacağız” açıklamasını yaptı. Bilgen, “Meclis grubumuz ve Merkez Yürütme Kurulumuz ile yaptığımız tartışma doğrultusunda, demokratik siyaset tarihimizin bu en kapsamlı ve […]

HDP meclisten çekiliyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Halkların Demokratik Partisi(HDP), aralarında eş genel başkanları dahil dokuz milletvekilinin tutuklanmasının ardından meclisteki çalışmalarını durdurarak çekilme kararı aldıklarını duyurdu.

 

Parti sözcüsü Ayhan Bilgen, “Yasama organındaki faaliyetlerimizi durdurma kararı verdik. Halkımızla her gün birlikte olacağız” açıklamasını yaptı.

Bilgen, “Meclis grubumuz ve Merkez Yürütme Kurulumuz ile yaptığımız tartışma doğrultusunda, demokratik siyaset tarihimizin bu en kapsamlı ve karanlık saldırısı karşısında, yasama organındaki çalışmalarımızı durdurmaya ve bir kez daha halklarımızla buluşmaya karar verdik” dedi.

Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Van ve Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Perşembe gecesi HDP’nin 15 milletvekili hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

Bunun ardından aralarında Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 11 milletvekili polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Göz altına alınan 11 HDP’li  milletvekilinden dokuzu tutuklanmıştı.

YORUMLAR


    0 YORUM