USD
3,8708
EURO
4,5491
ALTIN
160,9521

Iraklı Kanaat Önderi Profesör Muhammed: Bazı karanlık odaklar ışıktan nefret eder

Irak’ın tanınan  İslam Alimlerinden Profesör Doktor  Muhammed Pencveni, “Herkes ışığı sevmeyebilir, bazı karanlık odaklar da vardır ki ışıktan nefret ederler” dedi. Irak’ın Kürt asıllı önemli Alimlerinden ve Süleymaniye Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğretim görevlisi de olan Pencveni, “Fethullah Gülen Hocaefendi’nin İslam’a bakışı Kuran ve Sünnet kaynaklı çağdaş ve modern bir bakıştır” diyerek Diyanet’in hazırladığı yalan […]

Iraklı Kanaat Önderi Profesör Muhammed: Bazı karanlık odaklar ışıktan nefret eder
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Irak’ın tanınan  İslam Alimlerinden Profesör Doktor  Muhammed Pencveni, “Herkes ışığı sevmeyebilir, bazı karanlık odaklar da vardır ki ışıktan nefret ederler” dedi. Irak’ın Kürt asıllı önemli Alimlerinden ve Süleymaniye Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğretim görevlisi de olan Pencveni, “Fethullah Gülen Hocaefendi’nin İslam’a bakışı Kuran ve Sünnet kaynaklı çağdaş ve modern bir bakıştır” diyerek Diyanet’in hazırladığı yalan ve iftira dosyasına sert tepki gösterdi.

Irak’ın tanınan kanaat önderlerinden Molla Muhammed Pencveni  Turkey Today‘a verdiği demeç şöyle dedi:

YENİ NESLİN SORULARINA CEVAP VEREBİLECEK KAPASİTEDEKİ İSLAM ANLAYIŞI HOCAEFENDİ’NİN ANLAYIŞIDIR

Çile çektirme meselesi İrşad ve tebliğde yeni bir mesele değil, bu meselenin uçları tarihe dayanmaktadır. Çile bu yolun olmazsa olmazlarındandır.

Herkes ışığı sevmeyebilir, bazı karanlık odaklar da vardır ki ışıktan nefret ederler. Bediüzzaman bu meselenin sembolü olmuştur.

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin İslam’a bakışı, Kuran ve Sünnet kaynaklı çağdaş ve modern bir bakıştır. Bence yeni neslin sorularına cevap verebilecek kapasitedeki İslâm anlayışı Hocaefendi’nin anlayışıdır.

İbn-i Haldun ve Hocaefendi’nin topluma bakışlarında pek çok ortak noktalar mevcuttur. Düşüncedeki farklılıklar, kişilere asla kendileri gibi düşünmeyenleri dinin hudutları dışına itme boyutuna varmaması lazımdır.

Bugün hizmet, maalesef onlar gibi düşünmeyip farklı düşündüğü için tekfir ediliyor. Türkiye’de hizmet hareketi adına verilen malum fetva, İslam’ın ruhuna aykırı bir fetvadır. Bence bu fetva tamamen siyasi bir fetvadır. Ben Kuran ve Sünnete dayanan 8 delille bu fetvanın ne kadar zalimane bir fetva olduğunu ispatlayabilirim.

CENAB-I HAK ZALİMİ ASLA İFLAH ETMEZ

Türkiye’deki iktidar partisi vadettiği prensiplere vefasız çıkmıştır. Türkiye’de olup bitenler maalesef zalimane bir tavırla da devam etmektedir. Şu husus çok iyi bilinmelidir ki, Cenab-ı Hak asla zalimi iflah etmez.