USD
3,9200
EURO
4,6342
ALTIN
162,8597

İsrail 6 yıl sonra Büyükelçi atadı

İsrail, Londra Büyükelçisi Yardımcısı Eitan Naeh’ı, Ankara’ya büyükelçi olarak atadı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahson, İsrail’in Londra Büyükelçisi Yardımcısı Eitan Naeh’in Ankara’ya büyükelçi olarak atandığını duyurdu. Eitan Naeh’ın ataması ile ilgili açıklama, İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Emmanuel Nahson tarafından yapıldı. İsrail ve Türkiye, 2010 yılında 10 Türk’ün hayatını kaybettiği Mavi Marmara saldırısı sonrası büyükelçilerini karşılıklı […]

İsrail 6 yıl sonra Büyükelçi atadı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İsrail, Londra Büyükelçisi Yardımcısı Eitan Naeh’ı, Ankara’ya büyükelçi olarak atadı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahson, İsrail’in Londra Büyükelçisi Yardımcısı Eitan Naeh’in Ankara’ya büyükelçi olarak atandığını duyurdu.

Eitan Naeh’ın ataması ile ilgili açıklama, İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Emmanuel Nahson tarafından yapıldı.

İsrail ve Türkiye, 2010 yılında 10 Türk’ün hayatını kaybettiği Mavi Marmara saldırısı sonrası büyükelçilerini karşılıklı olarak geri çekmiş, diplomatik ilişkiler de maslahatgüzar seviyesinde yürütülmüştü.

İki ülke arasındaki 6 yıldır devam eden diplomatik kriz ise Haziran ayında varılan; 20 Ağustos’ta TBMM, 31 Ağustos’ta da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan anlaşmayla resmen son bulmuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM