USD
3,8709
EURO
4,5481
ALTIN
160,9309

İsrail’den Türkiye’ye teşekkür: Gerçek dost!

İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın resmi twitter adresinden paylaştığı yazı da Türkiye’ye teşekkür edilerek, ‘’Gerçek dost’’ ifadelerine yer verildi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkenin birçok noktasında iki gündür devam eden yangınları kontrol altına alma faaliyetlerine destek için söndürme uçağı gönderen Türkiye’ye teşekkür etti. Başbakanlık Sözcüsü Ofir Gendelman, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin, İsrail genelinde çıkan yangınları söndürme […]

İsrail’den Türkiye’ye teşekkür: Gerçek dost!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın resmi twitter adresinden paylaştığı yazı da Türkiye’ye teşekkür edilerek, ‘’Gerçek dost’’ ifadelerine yer verildi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkenin birçok noktasında iki gündür devam eden yangınları kontrol altına alma faaliyetlerine destek için söndürme uçağı gönderen Türkiye’ye teşekkür etti.

Başbakanlık Sözcüsü Ofir Gendelman, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin, İsrail genelinde çıkan yangınları söndürme çalışmalarına katkıda bulunmak için büyük bir yangın söndürme uçağı göndermeyi teklif ettiğini, kendilerinin de bunu kabul ettiğini açıkladı. Gendelman, Netanyahu’nun Türkiye’ye teşekkür ettiğini aktardı.

İsrail Dışişleri resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada Türkiye için “gerçek dost” ifadesi kullanıldı: “İsrail’deki yangınla mücadeleye yardım gönderdiğiniz için teşekkürler Kıbrıs, Hırvatistan, Yunanistan, İtalya, Rusya, Türkiye, Romanya ve Bulgaristan. Gerçek dostlar!”

 

Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Hırvatistan, İtalya ve Rusya’nın da İsrail’e destek veren ülkeler arasında olduğunu kaydeden Gendelman, bu ülkelerden toplam 10 adet yangın söndürme uçağının geleceğini ifade etti