USD
3,7606
EURO
4,6693
ALTIN
162,9609

Karanlık el Diyarbakır’da: 8 şehit, 100 yaralı!

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün içerisinde bulunduğu emniyet binasına bombalı saldırı yapıldı. Patlamanın ardından bölgede çatışma çıktı. Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır’daki hain saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “İki polis bir teknisyen beş sivil olmak üzere sekiz şehidimiz var” dedi. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün içerisinde bulunduğu […]

Karanlık el Diyarbakır’da: 8 şehit, 100 yaralı!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün içerisinde bulunduğu eski emniyet müdürlüğü binasına bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Patlamanın ardından güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır’daki patlamaya ilişkin bir açıklama yaptı. Bozdağ, “Diyarbakır’da bombalı aracın patlaması sonucu çok sayıda sivil yaralandı, sivil ve polis şehitlerimiz var” dedi. Ancak acı haberi Başbakan Binali Yıldırım verdi.

Yıldırım, Diyarbakır’daki hain saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “İki polis bir teknisyen beş sivil olmak üzere sekiz şehidimiz var” dedi.

Olay, Diyarbakır’ın merkez dört ilçesinden biri olan Bağlar ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, teröristler tarafından Emek Caddesi’nde bulunan ve içerisinde Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün bulunduğu eski emniyet müdürlüğü binasına saat 08.00 sıralarında bomba yüklü araçla saldırı yapıldı. Şiddetli patlamanın yaşandığı bölgede bombalı saldırının ardından teröristler tarafından emniyet binasına uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Yaklaşık 6-7 dakika süren çatışma teröristlerin ara sokaklara kaçmasıyla sona erdi. Çatışmanın ardından şiddetli patlamanın yaşandığı bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

YORUMLAR


    0 YORUM