USD
3,9200
EURO
4,6345
ALTIN
162,8735

‘Komplolar bir  işe yaramayacak, insanlar Gülen’in öğretilerini tanıyor’

Tanzanya Alimler Birliği Başkanı Şeyh Suleiman Amran Kilemile, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın arkasında durduğu bir fetva ile Fethullah Gülen ve Hizmet Hareketinin ‘fırka-i dâlle’ (Ehl-i Sünnet dışı) ilan edilmesine tepki gösterdi. Türk hükümetinin ve mevcut Diyanet riyasetinin yaptığının açık bir iftira ve karalama kampanyası olduğunu söyleyen Şeyh Amran Kilemile, başta Tanzanya Müslümanları olmak üzere bütün Müslümanlara, […]

‘Komplolar bir  işe yaramayacak, insanlar Gülen’in öğretilerini tanıyor’
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Tanzanya Alimler Birliği Başkanı Şeyh Suleiman Amran Kilemile, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın arkasında durduğu bir fetva ile Fethullah Gülen ve Hizmet Hareketinin ‘fırka-i dâlle’ (Ehl-i Sünnet dışı) ilan edilmesine tepki gösterdi.

Türk hükümetinin ve mevcut Diyanet riyasetinin yaptığının açık bir iftira ve karalama kampanyası olduğunu söyleyen Şeyh Amran Kilemile, başta Tanzanya Müslümanları olmak üzere bütün Müslümanlara, bu zor zamanlarda Gülen ve Hizmet Hareketi gönüllülerine destek olmaları çağrısında bulundu. Kendisinin Fethullah Gülen’in bazı kitaplarını okuduğunu ve Swahili diline tercüme ettiğini kaydeden Şeyh Kilemile, bu eserlerde ehl-i sünnet ve’l-cemaat çizgisine muhalif bir tek ifadeyle karşılaşmadığını vurguladı. Bu eserlerin Arapça olarak Mısır’da yayınlandığını ve Mısır ulemasının ehl-i sünnet çizgisi konusunda ne kadar hassas olduğunun da bilindiğini söyleyen Kilemile, Hizmet Hareketi için ­‘Bu hareket dün ortaya çıkmış bir hareket değil. Yıllardır hem Türkiye’de, hem Türkiye dışında taktir toplamış bir hareket. Önceki Diyanet İşleri reislerinin tanıdığı, destekledikleri bir hareket,’ ifadelerini kullandı.

Şeyh Kilemile, Fehtullah Gülen ve etrafındaki insanların itibarlarına yönelik kampanyayı iftira olarak değerlendirdi ve bu durumun Hizmet gönüllülerini ümitsizliğe sevketmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

“İnşaallah bu komplolar bir işe yaramayacak. İnsanlar üstad Fethullah Gülen’in savunduğu güzellikleri tanıyorlar. Sadece Türkiye’de olup biten bazı olaylardan ötürü Gülen’in ve hareketinin güzelliğini kimsenin karalamaya hakkı yok. Bu yapılan pek çok kimsenin hayatında pozitif dönüşüme yol açmış olan bir kişinin eserlerini karalamaktır. Ama bu komplo tutmaz,” şeklinde konuşan Şeyh Kilemile, Tanzanya’da başından beri Tanzanya Müslümanlarıyla kolkola çalışan Hizmet Hareketi’nin geleceğinin parlak olduğu ümidinde olduğunu ifade etti.

Kilemile Tanzanyalı Müslümanları böyle iftiralara kulak asmamaya ve bu zor zamanda Hizmet’in yanında yer almaya davet etti. Videoyu izlemek için tıklayınız.

www.tr724.com

YORUMLAR


    0 YORUM