USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Leonard Cohen hayatını kaybetti

Kanadalı yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen, 82 yaşında hayatını kaybetti. Cohen’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Derin bir üzüntü ile efsanevi şair, besteci ve sanatçı Cohen’in yaşamını yitirdiğini bildiririz. Müzik dünyasının en saygıdeğer ve üretken sanatçılarından birini kaybettik” denildi. LEONARD COHEN KİMDİR? Tam adı Leonard Norman Cohen olan sanatçı, 21 Eylül 1934’de […]

Leonard Cohen hayatını kaybetti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kanadalı yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen, 82 yaşında hayatını kaybetti.

Cohen’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Derin bir üzüntü ile efsanevi şair, besteci ve sanatçı Cohen’in yaşamını yitirdiğini bildiririz. Müzik dünyasının en saygıdeğer ve üretken sanatçılarından birini kaybettik” denildi.

LEONARD COHEN KİMDİR?

Tam adı Leonard Norman Cohen olan sanatçı, 21 Eylül 1934’de Kanada — Montreal’de dünyaya geldi. Yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen kimlikleriyle tanınan Cohen, ilk şiir kitabını 1956’da, ilk romanını ise 1963’te yayımladı. Cohen, Avrupa pop müziğine dayanan ilk dönem çalışmalarının ardından din, yalnızlık, cinsellik ve kişiler arası karışık ilişkileri konu edindi.

Kanada’nın en büyük sivil şeref madalyası sahibi olan Cohen, 2008’de de ‘Rock and Roll Hall of Fame’e kabul edilerek adını en güçlü ve etkileyici şarkı yazarları arasına yazdırdı.

Cohen, geçen ay 14. albümü You Want It Darker’ı yayınlamıştı. Cohen’in Hallelujah şarkısı, tüm zamanların en fazla tekrar yorumlanan şarkılarından biri olmuştu.