USD
3,9371
EURO
4,6931
ALTIN
163,4258

Lüksemburg Dışişleri Bakanı: TÜRKİYE NAZİ YÖNTEMLERİ KULLANILIYOR

Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan cadı avı uygulamalarına tepki gösterdi. Asselborn Alman Radyosu’na yaptığı açıklamada, işlerinden atılan insanların isimleri açıklandığı için yeni iş bulma şansından yoksun bırakıldıklarını söyledi. ‘‘Açıkça söylemek gerekirse benzer yöntemler Nazi yönetimi sırasında kullanılıyordu. Türkiye’deki Temmuz’dan sonraki gelişmeler çok çok kötüye gidiyor. Bizim AB olarak bunu […]

Lüksemburg Dışişleri Bakanı: TÜRKİYE NAZİ YÖNTEMLERİ KULLANILIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan cadı avı uygulamalarına tepki gösterdi.

Asselborn Alman Radyosu’na yaptığı açıklamada, işlerinden atılan insanların isimleri açıklandığı için yeni iş bulma şansından yoksun bırakıldıklarını söyledi. ‘‘Açıkça söylemek gerekirse benzer yöntemler Nazi yönetimi sırasında kullanılıyordu. Türkiye’deki Temmuz’dan sonraki gelişmeler çok çok kötüye gidiyor. Bizim AB olarak bunu kabul etmemiz mümkün değil.’’ diye konuştu.

Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn HDP’li eşbaşkanlar ile milletvekillerinin tutuklanmasını da eleştirerek, Türkiye’nin ‘Nazizmi hatırlatan’ yöntemler kullandığını kaydetti.

DIŞİŞLERİNDEN KINAMA

Dışişleri, Lüksemburg Dışişleri Bakanı Asselborn’un Türkiye’yle ilgili ifadelerini kınadı.

YORUMLAR


    0 YORUM