USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Milli İstihbarat yeni düzenlemeyle Erdoğan istihbaratı oldu

Milli İstihbarat Teşkilatı(MİT) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için tekrar baştan değiştirildi. MİT Hakan Fidan dönemine kadar bir yardımcı müsteşarla devam ederken ilk önce 4 dün itibariyle de 6 yardımcı müsteşar eklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gire şekillendiği belirtilen istihbarat teşkilatında, dış istihbaratla özel operasyon birimleri birbirinden ayrıldı. Teknik istihbarattan sorumlu müsteşar yardımcılığı (TİMY) görevinde bulunan isim ise […]

Milli İstihbarat yeni düzenlemeyle  Erdoğan istihbaratı oldu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Milli İstihbarat Teşkilatı(MİT) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için tekrar baştan değiştirildi.

MİT Hakan Fidan dönemine kadar bir yardımcı müsteşarla devam ederken ilk önce 4 dün itibariyle de 6 yardımcı müsteşar eklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gire şekillendiği belirtilen istihbarat teşkilatında, dış istihbaratla özel operasyon birimleri birbirinden ayrıldı. Teknik istihbarattan sorumlu müsteşar yardımcılığı (TİMY) görevinde bulunan isim ise dış istihbaratın başına getirildi.

Mevcut müsteşar yardımcılıklarından biri, özel operasyonlardan sorumlu müsteşar yardımcılığı seviyesine çıkarıldı. Bunda, Ortadoğu’da yaşanan sıcak gelişmelerin büyük etkisi olduğu aktarıldı. Daha önce, dış istihbarat ve özel operasyonlar birimini yöneten isim, artık müsteşar yardımcısı olarak özel operasyonlara katılacak.

Erdoğan’ın özel ekibinden olduğu bilinen Yavuz Çelik, yeni kurulan koordinasyondan sorumlu müsteşar yardımcılığına getirildi. Aynı ekipten olan Cemalettin Çelik de teknik istihbarattan sorumlu müsteşar yardımcılığına getirildi.

YORUMLAR


    0 YORUM