USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

‘O üçünü kelepçeli görmek istiyorum’ demiş

Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, “Saray korkusu Abdullah Gül’ü gömdü” başlıklı yazısında, öğrendiği önemli bir meseleyi kaleme aldı. Erdoğan’ın saraya çağırdığı önemli bir AKP’li isme ‘’O üçünü kelepçeli görmek istiyorum’’ dediğini kaleme alan Ataklı’nın makalesini okuyanlar söz konusu o üç kişinin Davutoğlu, Gül ve Arınç olabileceğini değerlendirdi. Yazının ilgili bölümü şöyle: Önce bir dedikodu vermek […]

‘O üçünü kelepçeli görmek istiyorum’ demiş
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, “Saray korkusu Abdullah Gül’ü gömdü” başlıklı yazısında, öğrendiği önemli bir meseleyi kaleme aldı. Erdoğan’ın saraya çağırdığı önemli bir AKP’li isme ‘’O üçünü kelepçeli görmek istiyorum’’ dediğini kaleme alan Ataklı’nın makalesini okuyanlar söz konusu o üç kişinin Davutoğlu, Gül ve Arınç olabileceğini değerlendirdi.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

Önce bir dedikodu vermek istiyorum.

‘’Dedikodu’’ diyorum. Çünkü ispatlamam olanaksız. Ancak Ankara’dan kulağı hayli delik bir kaynağım ‘’kesinlikle’’ doğru diye anlattı.

“Erdoğan saraya çağırdığı önemli bir AKP’li isme “O üçünü kelepçeli görmek istiyorum” demiş.

Kaynağım “Demiş diyorum ama öyle sakin ifadeyle değil, öfkeyle öyle bağırmış ki sarayın camları zangırdamış” diyerek sözlerine destek verdi.

Kim peki bu üç kişi?

Biri bir dönem öncesinin en tepedeki ismi. Diğeri yine kısa süre öncesine kadar devletin en önemli icra makamını işgal eden kişi. Üçüncüsü ise AKP’nin kurucularından, demokrasinin kalesinin yöneticiliğini yapmış bir isim.

Öfkenin kaynağı ise bu üç kişinin cemaatle ilişkili olduğuna inanılması. Saray bu üçlünün gizliden gizliye kuyusunu kazdığına inanıyormuş.