USD
3,9711
EURO
4,6570
ALTIN
163,6767

Rusya’da rüşvet yiyen bakan gözaltına alınıyor!

Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, 2 milyon doların üzerinde rüşvet aldığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Rus bakan, devlet kontrolündeki petrol şirketleri Rosneft ile Bashneft arasında 5 milyar dolar sermayeli yeni ortaklığın kurulmasında son sözü söylemişti. Suçlamaya göre, Ulyukayev ortaklığa rüşvet karşılığında onay verdi. Gözaltına alınan en üst düzey devlet adamı Rusya’da bakanlar kurulunun önemli ve güçlü […]

Rusya’da rüşvet yiyen bakan gözaltına alınıyor!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, 2 milyon doların üzerinde rüşvet aldığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Rus bakan, devlet kontrolündeki petrol şirketleri Rosneft ile Bashneft arasında 5 milyar dolar sermayeli yeni ortaklığın kurulmasında son sözü söylemişti. Suçlamaya göre, Ulyukayev ortaklığa rüşvet karşılığında onay verdi.

Gözaltına alınan en üst düzey devlet adamı

Rusya’da bakanlar kurulunun önemli ve güçlü isimlerinden biri olan Ulyukayev, 1991 yılındaki darbe girişiminden bu yana, şu ana kadar ülkede gözaltına alınan en üst düzey devlet adamı olma özelliğini taşıyor.

Suçüstü yakalandı

Rus basını, rüşvetle mücadele komitesinin bakan aleyhindeki gizli soruşturmayı geçen yıl başlattığını ve rüşvet alırken Ulyukayev’e suçüstü yapıldığını açıkladı.

Ulyukayev, bakanlar kurulunda göreceli olarak liberal ve batı yanlısı politikaları ile tanınıyordu.

15 yıl hapsi isteniyor

Rus bakanın, 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması bekleniyor.

YORUMLAR


    0 YORUM