USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Tecavüzleri gündeme getiren ÇHD başkanı gözaltına alındı

Polis Halkın Hukuk Bürosu’na baskın yaptı, avukatlar Selçuk Kozağaçlı, Engin Gökoğlu, Didem Baydar Ünsal ve Ayşegül Çağatay’ı gözaltına aldı. Halkın Hukuk Bürosu’nun Ankara ofisine baskın yapan polisler, büroyu mühürleyerek aralarında Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Avukat Selçuk Kozağaçlı’nın da bulunduğu 4 avukatı gözlatına aldı. İçişleri Bakanlığı tarafından faaliyetleri durdurulan Adalet Okulu Derneği ile aynı […]

Tecavüzleri gündeme getiren ÇHD başkanı gözaltına alındı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Polis Halkın Hukuk Bürosu’na baskın yaptı, avukatlar Selçuk Kozağaçlı, Engin Gökoğlu, Didem Baydar Ünsal ve Ayşegül Çağatay’ı gözaltına aldı.

Halkın Hukuk Bürosu’nun Ankara ofisine baskın yapan polisler, büroyu mühürleyerek aralarında Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Avukat Selçuk Kozağaçlı’nın da bulunduğu 4 avukatı gözlatına aldı.
İçişleri Bakanlığı tarafından faaliyetleri durdurulan Adalet Okulu Derneği ile aynı adresi paylaştığı iddiasıyla mühürlenen Halkın Hukuk Bürosu’nun Ankara’daki ofisi bir kez daha polislerce mühürlendi. Bugün dernekler masasından gelen polisler, daha önceki mührün sökülmesini gerekçe göstererek büroyu ikinci kez mühürledi.
Büronun Ankara Barosu’na kayıtlı bir hukuk bürosu olduğunu belirten ÇHD Genel Başkanı Avukat Selçuk Kozağaçlı, avukatlar Engin Gökoğlu, Didem Baydar Ünsal ve Ayşegül Çağatay, polislerin yaptığı işlemin hukuksuz olduğunu ifade etti. Hukuk bürosunda bulunan 4 avukat da polislerce gözaltına alındı.

YORUMLAR


    0 YORUM