USD
3,7614
EURO
4,6704
ALTIN
162,9692

THY krizden dolayı uçamıyor

Havacılık sektörünü vuran ekonomik kriz sebebiyle THY 39 siparişini, Pegasus ise 3 uçak siparişini iptal etti. THY, uzun süredir ekonomik krizle boğuşuyor. Özellikle OHAL’in ilanıyla birlikte havacılık sektörü büyük bir darbe yemiş durumda. Türk Hava Yolları, ekonomik krize karşı önlem almak adına 5’i iç, 17’si de dış hat toplam 22 noktaya seferler iptal etmesinin ardından […]

THY krizden dolayı uçamıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Havacılık sektörünü vuran ekonomik kriz sebebiyle THY 39 siparişini, Pegasus ise 3 uçak siparişini iptal etti.

THY, uzun süredir ekonomik krizle boğuşuyor. Özellikle OHAL’in ilanıyla birlikte havacılık sektörü büyük bir darbe yemiş durumda.

Türk Hava Yolları, ekonomik krize karşı önlem almak adına 5’i iç, 17’si de dış hat toplam 22 noktaya seferler iptal etmesinin ardından filodaki toplam 30 uçağı da yere indirilerek park pozisyonuna almıştı.

Ancak bu önlemler ekonomik krizin etkilerini sert bir şekilde hisseden Türk Hava Yolları için yeterli olmadı.

THY son olarak 2018 ve 2022 yılları arasında teslim edilmek üzere yaptığı 39 uçak siparişini de iptal etti. Bu hamlenin, krizin çok sert vurduğu THY’yi kurtarıp kurtaramayacağı merak konusu.

Kriz tüm havacılık sektörünü vurdu

THY’nin uçaklarını parka çekmesi ve siparişlerini iptal etmesi haberleri gelirken, krizin sadece THY’yi değil tüm havacılık sektörünü vurduğu ortaya çıktı.

Pegasus CEO’u Mehmet Nane ekonomik krizden Pegasus’un da etkilendiğinin anlaşıldığı şu açıklamayı yaptı:  2017 için siparişini verdiğimiz 5 Boeing uçaktan 3’ünün alımını erteleyebiliriz.

 

YORUMLAR


    0 YORUM