USD
3,8704
EURO
4,5491
ALTIN
160,9119

Trump son mitinginde: Kazanamazsam felaket olur

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump, başkanlık seçimini kazanmamasının ‘felaket’ olacağını açıklayarak, “Yarın (bugün) sandıkta adaleti sağlayacak olan Amerikan halkıdır. Biz kazanacağız” dedi. Seçimden önceki son günde sırasıyla Florida, Kuzey Carolina, Pensilvanya, New Hampshire ve Michigan eyaletlerinde mitingler düzenleyen Trump, seçmenlerin oyunu kazanabilmek için çabaladı. Trump, Kuzey Carolina’nın Raleigh kentindeki konuşmasında, başkanlığı Demokrat aday […]

Trump son mitinginde: Kazanamazsam felaket olur
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump, başkanlık seçimini kazanmamasının ‘felaket’ olacağını açıklayarak, “Yarın (bugün) sandıkta adaleti sağlayacak olan Amerikan halkıdır. Biz kazanacağız” dedi.

Seçimden önceki son günde sırasıyla Florida, Kuzey Carolina, Pensilvanya, New Hampshire ve Michigan eyaletlerinde mitingler düzenleyen Trump, seçmenlerin oyunu kazanabilmek için çabaladı.

Trump, Kuzey Carolina’nın Raleigh kentindeki konuşmasında, başkanlığı Demokrat aday Hillary Clinton’a kaptırmasının ‘felaket’ olacağını söyledi. Demokrat olan Başkan Barack Obama yönetiminde ülkenin her alanda inişe geçtiğini ifade eden Trump, ABD ekonomisin kötü idare edildiğini, rakibi Hillary Clinton’ın yalancı olduğunu ve hileli bir seçim sistemi bulunduğunu iddia etti.

Trump, “Yarın (bu gün) sandıkta adaleti sağlayacak olan Amerikan halkıdır. Biz kazanacağız” diye konuştu. Cumhuriyetçi aday, seçimleri kazanamaması durumunda ise uzun ve şaşırtıcı kampanyasına destek olan herkesin emeğinin boşa gitmiş olacağını dile getirdi. Trump, “Eğer kazanamazsak, bunu büyük bir zaman, enerji ve para kaybı olarak değerlendireceğim. Kazanamazsak sahiden tüm vaktimizi ziyan etmiş oluruz.” ifadelerini kullandı.

‘650 BİN E-POSTA KISA SÜREDE İNCELENEMEZ’

Ayrıca Trump, Clinton’la ilgili e-posta soruşturmasında yeni bir suç unsuruna rastlanmadığını açıklayan Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey’i de hedef aldı.

Clinton’ın e-postalarına ilişkin geçen ay sonunda yeniden başlatılan araştırmanın kısa sürede tamamlandığına işaret eden Trump, 650 bin e-postanın bu kadar kısa bir zamanda incelenemeyeceğini savundu. Trump, “Şüphesiz Direktör Comey büyük bir baskı altında” açıklamasında bulundu.

‘CLINTON’I İÇERİ TIK’ SLOGANLARI

Mitinge katılanlar, Trump’ın konuşmasını sıklıkla “Clinton’ı içeri tık” sloganlarıyla kesti. Trump, seçim sonuçlarını New York kentindeki seçim kampanyasının merkezinde izleyecek.