USD
3,9200
EURO
4,6351
ALTIN
162,8660

TSK bir ilke imza attı: 10 Kasım’da AKP karşıtlarını mitinge davet etti

TSK, bir ilke imza atarak 10 Kasım Perşembe günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 78’inci ölüm yılında yurttaşlara saat 15.00’te Anıtkabir’de buluşma çağrısı yaptı. Daha çok AKP iktidarı karşıtlarının katılacağı bir miting olarak adlandırıldı. TSK’nın 10 Kasım için yapmış olduğu açıklamada, “Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 78’inci ölüm yıl dönümünde gönüllerde hiç ölmediğinin; Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin, […]

TSK bir ilke imza attı: 10 Kasım’da AKP karşıtlarını mitinge davet etti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

TSK, bir ilke imza atarak 10 Kasım Perşembe günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 78’inci ölüm yılında yurttaşlara saat 15.00’te Anıtkabir’de buluşma çağrısı yaptı. Daha çok AKP iktidarı karşıtlarının katılacağı bir miting olarak adlandırıldı.

TSK’nın 10 Kasım için yapmış olduğu açıklamada, “Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 78’inci ölüm yıl dönümünde gönüllerde hiç ölmediğinin; Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin, ülkesinin, bayrağının ve milletinin hizmetinde olduğunun bir kez daha vurgulanması amacıyla Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının katılımıyla Anıtkabir Komutanlığında 10 Kasım 2016 saat 15.00’te Ata’nın Huzurunda Ordu Millet El Ele- temalı bir faaliyet icra edilecektir” denildi.

Açıklamada, “Faaliyet esnasında Genelkurmay Başkanı öncülüğünde 1881 çift kırmızı ve beyaz dilek balonu Anıtkabir ziyaretçileri, şehit, gazi aileleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeli tarafından gökyüzüne bırakılacaktır. Tüm halkımızı davet ediyoruz” ifadesi kullanıldı.

YORUMLAR


    0 YORUM