USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Türkiye’nin yeni İsrail Büyükelçisi

Türkiye, 6 yıldan beri boş olan Tel Aviv Büyükelçiliğine Başbakanlık Dış Politika Danışmanı Kemal Ökem’i atadı. Dün İsrail’in atama yapmasının ardından eş zamanlı olarak Türkiye’de büyükelçi ataması yaparak ilişkileri elçilik seviyesine çıkartmış oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan‘ın başkenti İslamabad’a hareketinden önce havalimanında gazetecilere gündemi değerlendirdi. Erdoğan, “Kemal Ökem Bey’i İsrail‘e büyükelçi olarak atıyoruz. Onlar da elçi atıyorlar. […]

Türkiye’nin yeni İsrail Büyükelçisi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkiye, 6 yıldan beri boş olan Tel Aviv Büyükelçiliğine Başbakanlık Dış Politika Danışmanı Kemal Ökem’i atadı. Dün İsrail’in atama yapmasının ardından eş zamanlı olarak Türkiye’de büyükelçi ataması yaparak ilişkileri elçilik seviyesine çıkartmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan‘ın başkenti İslamabad’a hareketinden önce havalimanında gazetecilere gündemi değerlendirdi. Erdoğan, “Kemal Ökem Bey’i İsrail‘e büyükelçi olarak atıyoruz. Onlar da elçi atıyorlar. Bugün sanırım görevine başlamış olacaklardır.” diyerek, yeni İsrail Büyükelçisini açıkladı.

DAVUTOĞLU’NUN DANIŞMANI, ORTADOĞU UZMANI

Ortadoğu konusunda uzman olan Başbakanlık Dış Politika Danışmanı Ökem, danışmanlıktan önce de Dışişleri’nde Ortadoğu Genel Müdür Yardımcısı olarak hizmet vermişti.

Ökem eski Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun danışman ekibinde de yer alıyordu.

YORUMLAR


    0 YORUM