USD
3,8708
EURO
4,5466
ALTIN
160,9243

VPN kullanan Başdanışman internet sansürünü böyle savundu!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından Hamza Yerlikaya, birkaç gündür uygulanan internet sansürünü VPN kullanarak sosyal medya hesabından savundu. HDP’ye yönelik operasyonlarla birlikte sosyal medya başta olmak üzere internet erişimi kısıtlanmış, bunun üzerine kullanıcılar VPN’le erişim sağlamaya başlamıştı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), sorunun internetle alakalı olduğunu açıklamış, Başbakan Binali Yıldırım ise BTK’yı yalanlayarak “Güvenlik için. […]

VPN kullanan Başdanışman internet sansürünü böyle savundu!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından Hamza Yerlikaya, birkaç gündür uygulanan internet sansürünü VPN kullanarak sosyal medya hesabından savundu.

HDP’ye yönelik operasyonlarla birlikte sosyal medya başta olmak üzere internet erişimi kısıtlanmış, bunun üzerine kullanıcılar VPN’le erişim sağlamaya başlamıştı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), sorunun internetle alakalı olduğunu açıklamış, Başbakan Binali Yıldırım ise BTK’yı yalanlayarak “Güvenlik için. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner” demişti.

Twitter hesabından açıklama yapan Yerlikaya, “Ülkede internetin yavaşlaması unuttuğumuz sohbeti, muhabbeti hatırlattı. Maalesef bizi biz olmaktan çıkarıp sanal bir yaşam haline getirmiş” diye yazdı.

Twitter’a girebilmek için de VPN kullanmak gerekiyor.