USD
3,7755
EURO
4,6223
ALTIN
161,2432

54 Gazeteci ve Yazarın Mal Varlığına El Kondu

İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği, Zaman Gazetesi’nde yazı yazdıkları için tutuklanan ya da yakalama kararı çıkarılan 54 gazeteci, yazar ve medya çalışanının mal varlığına el konulmasına karar verdi. Söz konusu 54 kişi arasında tahliye edilen Nuriye Akman ve Lale Kemal da var. 54 kişi şunlar: Zafer Özsoy, Yüksel Durgut, Veysel Ayhan, Şeref Yılmaz, Şenol Kahraman, […]

54 Gazeteci ve Yazarın Mal Varlığına El Kondu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği, Zaman Gazetesi’nde yazı yazdıkları için tutuklanan ya da yakalama kararı çıkarılan 54 gazeteci, yazar ve medya çalışanının mal varlığına el konulmasına karar verdi.

Söz konusu 54 kişi arasında tahliye edilen Nuriye Akman ve Lale Kemal da var.

54 kişi şunlar:

Zafer Özsoy, Yüksel Durgut, Veysel Ayhan, Şeref Yılmaz, Şenol Kahraman, Süleyman Sargın, Şahin Alpay, Sevgi Akarçeşme, Sedat Yetişkin, Ömer Karakaş, Osman Nuri Öztürk, Oktay Vızvız, Nuriye Ural, Nevzat Güner, Mümtazer Türköne, Mustafa Ünal, Murat Avcıoğlu, Mehmet Akif Afşar, Mehmet Kamış, Lale Kemal, Kemal Soydemir, Hüseyin Döğme, Hilmi Yavuz, Hamit Çiçek, Hakan Taşdelen, Fevzi Yazıcı, Faruk Akkan, Faruk Kardıç, Erkam Tufan Aytav, Melih Kılıç, Ekrem Dumanlı, Cuma Kaya, Cevdet Türkyolu, Bülent Korucu, Bülent Keneş, Ali Bulaç, Ali Ünal, Ali Akbulut, Alaattin Güner, Ahmet Turan Alkan, Ahmet Metin Sekizkardeş, Zeki Önal, Osman Nuri Arslan, Metin Tamer Gökçeoğlu, Mehmet Özdemir, İhsan Duran Dağı, Hamit Bilici, Behçet Akyar, Adil Gülçek, Abdullah Katırcıoğlu, Abdullah Aymaz, Hüseyin Turan, İbrahim Karayeğen, Mehmet Özdemir.

Vefat eden Ahmet Selim’in bile mal varlığına el konuldu

Savcının mal varlıklarına el koydurduğu gazetecilerden yayınlanmış birçok kitabı bulunan ve evinin polis tarafından basılmasının (rahatsızlığı sebebiyle gözaltı kararı uygulanmadı) ardından rahatsızlığı artan, birkaç gün içinde de 72 yaşında vefat eden Ahmet Selim de bulunuyor.

”Muhaliflerin mal varlığına el koymak cahiliye adetindendir”

Silivri’de tutuklu bulunan Mümtaz’er Türköne, Ahmet Turan Alkan, Ali Ünal, Ali Bulaç’ın da malvarlığına el konulurken Ali Bulaç geçtiğimiz yıl verdiği röportajda ”Muhaliftir diye bir şahsın veya bir grubun mal varlığına el koymak cahiliye âdetidir.” açıklamasında bulunmuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM