USD
3,7590
EURO
4,6677
ALTIN
162,8915

AB, Ukrayna ve Gürcistan’a vizeyi kaldırdı

Avrupa Birliği, Ukrayna ve Gürcistan vatandaşlarına vizesiz seyahat engelini kaldırdı. Avrupa Birliği Ukrayna ve Gürcistan vatandaşlarının Schengen bölgesine vizesiz seyahat etmesini sağlayacak serbestisi kısa süre içinde tanıyacağını açıkladı. AB’ye üye ülkeler ve Avrupa Parlamentosunun, gece boyunca devam eden görüşmelerin ardından ‘acil durumlarda vize serbestisinin askıya alınması’ konusunda uzlaşıya varıldığı kaydedildi. Bu, 45 milyon Ukraynalı ve […]

AB, Ukrayna ve Gürcistan’a vizeyi kaldırdı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Avrupa Birliği, Ukrayna ve Gürcistan vatandaşlarına vizesiz seyahat engelini kaldırdı.

Avrupa Birliği Ukrayna ve Gürcistan vatandaşlarının Schengen bölgesine vizesiz seyahat etmesini sağlayacak serbestisi kısa süre içinde tanıyacağını açıkladı.

AB’ye üye ülkeler ve Avrupa Parlamentosunun, gece boyunca devam eden görüşmelerin ardından ‘acil durumlarda vize serbestisinin askıya alınması’ konusunda uzlaşıya varıldığı kaydedildi.

Bu, 45 milyon Ukraynalı ve 5 milyon Gürcistanlı’nın Schengen bölgesine vizesiz seyahat hakkı kazandığı anlamına geliyor.

AB hükümetleri adına müzakereleri yürüten Slovakya İçişleri Bakanı Robert Kalinak, “Böyle bir anlaşmaya varmış olmamız, tüm gerekli koşulları yerine getiren diğer ülkelerle de vize serbestisi konusunda ilerleme kaydedilmesinin kapısı açmalıdır” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM