USD
3,7926
EURO
4,6485
ALTIN
162,7091

Abdullah Gül’den Akit TV’ye : Haber yalan ve fitne odaklı!

Havuz medyasından Akit Tv 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile alakalı skandal bir iddaya imza attı. Akit’in, Gül’ün yeni bir partinin kurulması amacıyla Ürdün’de aralarında eski İngiltere Başbakanı Tony Blair’in de olduğu İngiliz siyasetçilerle buluştuğu iddia edilen haberine 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden yalanlama geldi. Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Abdullah Gül’ün Amman’daki bir güvenlik konferansında konuşma yapmak […]

Abdullah Gül’den Akit TV’ye : Haber yalan ve fitne odaklı!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Havuz medyasından Akit Tv 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile alakalı skandal bir iddaya imza attı.

Akit’in, Gül’ün yeni bir partinin kurulması amacıyla Ürdün’de aralarında eski İngiltere Başbakanı Tony Blair’in de olduğu İngiliz siyasetçilerle buluştuğu iddia edilen haberine 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden yalanlama geldi.

  1. Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Abdullah Gül’ün Amman’daki bir güvenlik konferansında konuşma yapmak amacıyla Ürdün’e gittiği sadece Kral Abdullah ve Ürdünlü yetkililerle görüştüğü açıklandı.

11.Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden yapılan açıklama şöyle:

“Bir TV kanalında 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Gül’ün Ürdün ziyaretiyle ilgili asılsız iddialara ve yalan haberlere yer verildiği görülmüştür. Amman Güvenlik Konferansı’nda bir konuşma yapan Sayın Gül, Ürdün’de Kral Abdullah başta olmak üzere sadece Ürdünlü yetkililerle görüşmüştür.Asılsız, yalan ve fitne odaklı bu haberin amacının ne olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

Hükümete yakınlığıyla bilinen Akit TV, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeni bir partinin kurulması amacıyla Ürdün’de İngiliz siyasetçilerle buluştuğunu iddia etmiş, Gül’ün yeni partinin kurulması amacıyla “Batı’yla dirsek temasında” olduğu belirtilirken kanal eski İngiltere Başbakanı Tony Blair’i ima etmişti.

Haberde ayrıca Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlıktan istifa etmesi sonrası AKP’de yeni bir süreç başladığı görüşünü savunarak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Mehmet Beşir Atalay, Ali Babacan, Mehmet Şimşek ve Mehmet Ali Şahin’i “yanına çekerek yeni bir parti kuracağı”nı iddia edilmişti.

 

YORUMLAR


    0 YORUM