USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Akp iktidarı Turkey Today internet sitesine erişimi engelledi

Özgür Can Akp iktidarı, İnternetten Türkçe yayın yapan turkeytoday.net haber sitesine Türkiye’den erişimi Cuma gece saatlerinde engelledi. Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi tarafından yasak getirildiği açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ailesi, kendisine yakın iş adamları, bakan, milletvekilleri ve bir kısım görevli devlet memurlarıyla birlikte 17-25 Aralık 2013’te Türk Mahkemelerine, “Yolsuzluk-Rüşvet ve Terör Örgütleriyle olan bağlantıları” […]

Akp iktidarı Turkey Today  internet sitesine erişimi engelledi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Özgür Can

Akp iktidarı, İnternetten Türkçe yayın yapan turkeytoday.net haber sitesine Türkiye’den erişimi Cuma gece saatlerinde engelledi. Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi tarafından yasak getirildiği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ailesi, kendisine yakın iş adamları, bakan, milletvekilleri ve bir kısım görevli devlet memurlarıyla birlikte 17-25 Aralık 2013’te Türk Mahkemelerine, “Yolsuzluk-Rüşvet ve Terör Örgütleriyle olan bağlantıları” nedeniyle yakalanmıştı. Erdoğan, yaklaşık üç yıldır bu kirli ilişiklerini örtmek için ilk önce medyayı susturma kararı aldı. Bir yıl içinde kapattığı Televizyon, Gazete, Dergi, Radyo ve İnternet Haber sitesi sayısı 200’e ulaştı.

Son olarak ise Akp iktidarı, zor imkanlarla yayın hayatını yurt dışında devam ettirmeye çalışan turkeytoday.net haber sitesini hukuksuzca kapatma kararı aldı. Mahkeme tarafından yapılan açıklamada, “Bu internet sitesi (Turkeytoday.net) hakkında ANKARA GÖLBAŞI SULH CM’nin 02, 11, 2016 tarih ve 2016/1286 D. İş sayılı kararına istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından KORUMA TEDBİRİ uygulanmaktadır.” denildi.

Sitemize Türkiye’den girmeye çalışan kullanıcılar, Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliğinin yukarıdaki kararıyla karşılaştı.

Geçtiğimiz günlerde de Enerji Bakanı ve Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın IŞİD’le olan ilişkisini ve AKP’nin iç yazışmalarını yayınlayan WikiLeaks’in internet sitesi ve tüm internetin dijital hafızasını tutan archive.org da Türkiye’den erişimi engellenmişti.

Erdoğan ve Akp iktidarı ülkeyi soktukları durum ve kendilerinin düştüğü bataklığı, Türk Halkının fark etmemesi için geçtiğimiz Temmuz ayında sahte darbe pılanlayarak, Yolsuzluk-Rüşvet ve Terör Örgütleriyle olan bağlantıları kapatmaya çalıştı ama başaramadı. Erdoğan’ın başardığı! tek bir şey oldu o da DİKTATÖRLÜK koltuğuna oturması.

Yayın hayatımıza, bir gün, güzel ülkemize de sesimizi duyuracak ümidiyle yılmadan şimdilik yurt dışından devam ettireceğimizi tüm gönül dostlarımıza duyuruyoruz.