USD
3,8484
EURO
4,5194
ALTIN
153,8760

AKP’den HDP’ye rahat yok: 8 vekil zorla getirilecek

AKP hükumetinin tutumu nedeniyle mahkeme, HDP’li milletvekili için zorla getirilme kararı çıkardı. O isimlerden biri tutuklu, diğer ikisi gözaltında. Zorla getirme kararı çıkarılan vekiller arasında Osman Baydemir de bulunuyor. Yargılandıkları KCK ana davasında daha önce haklarında yakalama kararı çıkarılan, mahkemeye zorla getirilme kararı 10 Kasım’da kaldırılan 1’i tutuklu 8 HDP’li milletvekili için zorla mahkemeye getirilme kararı […]

AKP’den HDP’ye rahat yok: 8 vekil zorla getirilecek
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP hükumetinin tutumu nedeniyle mahkeme, HDP’li milletvekili için zorla getirilme kararı çıkardı. O isimlerden biri tutuklu, diğer ikisi gözaltında. Zorla getirme kararı çıkarılan vekiller arasında Osman Baydemir de bulunuyor.

Yargılandıkları KCK ana davasında daha önce haklarında yakalama kararı çıkarılan, mahkemeye zorla getirilme kararı 10 Kasım’da kaldırılan 1’i tutuklu 8 HDP’li milletvekili için zorla mahkemeye getirilme kararı çıkarıldı.
O isimlerden ikisi, dün gece yarısı gözaltına alınan Çağlar Demirel ile Besime Konca. Selma Irmak ise şu an tutuklu bulunuyor. Zorla getirme kararı çıkarılan diğer 5 isim arasında Osman Baydemir, Dirayet Taşdemir, Ahmet Yıldırım, Alican Önlü ve Nadir Yıldırım var.

YORUMLAR


    0 YORUM