USD
3,8459
EURO
4,5160
ALTIN
153,6766

Arap Birliği: IŞİD’i Türkiye büyüttü

Türkiye’nin IŞİD’in büyümesini Esad’ı devirmek için kolaylaştırdığını söyleyen Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Türkiye’yi sert sözlerle eleştirdi. Mısır TV’yde açıklama yapan Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, , Ankara’yı Irak ve Suriye’nin iç işlerine karışmakla da suçladı. Middle East Eye’ın aktardığına göre, Gayt, Suriye halkının gelecekteki seçimlerde Beşşar Esed’i seçmesi durumunun herhangi bir sorun oluşturmayacağını […]

Arap Birliği: IŞİD’i Türkiye büyüttü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkiye’nin IŞİD’in büyümesini Esad’ı devirmek için kolaylaştırdığını söyleyen Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Türkiye’yi sert sözlerle eleştirdi.

Mısır TV’yde açıklama yapan Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, , Ankara’yı Irak ve Suriye’nin iç işlerine karışmakla da suçladı. Middle East Eye’ın aktardığına göre, Gayt, Suriye halkının gelecekteki seçimlerde Beşşar Esed’i seçmesi durumunun herhangi bir sorun oluşturmayacağını ifade etti. Genel Sekreter, bunun için öncelikle Suriye’de bir ateşkes ilân edilmesi gerektiğini belirtirken, bir uzlaşma çerçevesi çizilmesi gerektiğini, çünkü bazı grupların Esed’le birlikte çalışmak istemediğini belirtti.

Gayt, sorunun muhalefet ve iktidardan oluşan Suriyelilere bırakılması gerektiğine işaret ederken, “Terörist gruplar bu sürecin dışında bırakılmalı” uyarısında bulundu.

YORUMLAR


    0 YORUM