USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Artık Aktroll yazarlar da savcılara emir verebiliyor

Yeni Şafak’ın tetikçisi Salih Tuna’nın dün köşesinden hakkında savcılara tutuklama talimatı verdiği gazeteci bugün gözaltına alındı. Serbest gazetecilik yapan Gökhan Özbek, Yeni Şafak’tan Salih Tuna’nın savcılara verdiği “talimat” doğrultusunda gözaltına alındı. Evine polis baskınını twitter üzerinden duyuran Özbek, Kapıma polisler geldi… “Gözaltı işlemi uyguluyorlar… Nazım’ın dediği gibi “yaşamak bir insan gibi hür ve kardeşçe” diye yazdı. […]

Artık Aktroll yazarlar da savcılara emir verebiliyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yeni Şafak’ın tetikçisi Salih Tuna’nın dün köşesinden hakkında savcılara tutuklama talimatı verdiği gazeteci bugün gözaltına alındı.

Serbest gazetecilik yapan Gökhan Özbek, Yeni Şafak’tan Salih Tuna’nın savcılara verdiği “talimat” doğrultusunda gözaltına alındı. Evine polis baskınını twitter üzerinden duyuran Özbek, Kapıma polisler geldi… “Gözaltı işlemi uyguluyorlar… Nazım’ın dediği gibi “yaşamak bir insan gibi hür ve kardeşçe” diye yazdı.

SALİH TUNA NE YAZMIŞTI?
İktidarın tetikçi gazetelerinden Yeni Şafak’ın tetikçi yazarı Salih Tuna, dünkü köşesinde Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanlarından Doç. Fatih Gürsül’ün tutuklanmasını örnek göstererek, “Özbek’in ondan fazlası var eksiği yok” diyerek gazetecinin tutuklanmasını istemişti.

İşte basın tarihine utanç vesikası olarak geçecek o satırlar:  

“Mehmet Altan bir defasında (5. 5. 2016) “İsyan, ihtilal kelimeleri neden revaçta?” başlıklı yazısında, bu elamanın, starmetre.com üzerinden yaptığı araştırmadan sitayişle bahsetmişti.

Eleman kim mi?

Gökhan Özbek.


Peki bu Gökhan Özbek adlı elemanın arkasında kim var, dahası, bu coşkuyu kimden alıyor?

Sayın Abdullah Gül’ün muhterem arkadaşı, Karlov’un katili hakkında, “Yalnız kurt” olabilir, demişti, bu da öyle bir cins olabilir mi?

Hiç sanmam.


Seçim sandıkları üzerinden spekülasyon yapmak için (7 Haziran seçimleri öncesi) “Benim Oyum” faaliyetini başlatmış.

Bir de şu var: CHP üyesi. CHP’li Kemerhisar Belediyesi’nde Basın Danışmanlığı yapmış.

Bu yanıyla, Kılıçdaroğlu’nun F….’den tutuklanan başdanışmanlarından Doç. Fatih Gürsül’e benzer bir hali var.

Bir farkla ki, ondan fazlası var, eksiği yok.”