USD
3,9144
EURO
4,6403
ALTIN
162,2187

Atamalı rektör başvurusu için Yök’e akın ettiler

  Kanun hükmünde kararnameyle (KHK) rektörlük seçimlerinin kaldırılmasının ardından, 19 üniversitenin rektörlük seçimlerine 358 kişi başvuruda bulundu. YÖK’ün internet sitesinden yapılan açıklamada, ataması yapılacak üniversitelerin ziyaret edildiği, öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, idari personel ve öğrencilerle görüş alışverişinde bulunduğu belirtildi. “Rektör ataması yapılacak üniversitelerin tüm bileşenlerinden alınan görüşleri içeren bu rapor neticesinde üniversitenin ihtiyaçlarına uygun bir […]

Atamalı rektör başvurusu için Yök’e akın ettiler
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Kanun hükmünde kararnameyle (KHK) rektörlük seçimlerinin kaldırılmasının ardından, 19 üniversitenin rektörlük seçimlerine 358 kişi başvuruda bulundu.

YÖK’ün internet sitesinden yapılan açıklamada, ataması yapılacak üniversitelerin ziyaret edildiği, öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, idari personel ve öğrencilerle görüş alışverişinde bulunduğu belirtildi.

“Rektör ataması yapılacak üniversitelerin tüm bileşenlerinden alınan görüşleri içeren bu rapor neticesinde üniversitenin ihtiyaçlarına uygun bir rektör profili ortaya çıkarılmıştır. Bu profile göre başvuru yapan adaylar arasından bir seçim yapılacaktır. Süreç sağlıklı bir şekilde yürütülmektedir” denildi.

Buna göre 19 üniversite için 358 rektör adayı başvuru yaparken, en çok başvurunun gerçekleştirildiği okul, 43 kişiyle İzmir Demokrasi Üniversitesi olurken, 40 kişiyle Yalova Üniversitesi, 30 kişiyle de Çankırı Karatekin Üniversitesi takip etti.

Diğer üniversitelere başvuran aday dağılımları ise şu şekilde: Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi için 12, Ardahan Üniversitesi için 13, Artvin Çoruh Üniversitesi için 15, Bartın Üniversitesi için 18, Batman Üniversitesi için 10, Bitlis Eren Üniversitesi için dokuz, Gümüşhane Üniversitesi için 15, Hakkari Üniversitesi için sekiz, Iğdır Üniversitesi için 22, İzmir Bakırçay Üniversitesi için 28, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi için 19, Kırklareli Üniversitesi için 20, Kilis Üniversitesi için sekiz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi için 26, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi için 18, Siirt Üniversitesi için 4 başvuru gerçekleştirildi.

YORUMLAR


    0 YORUM