USD
3,9471
EURO
4,7119
ALTIN
163,4976

Avrasya tünelinin ismi ne Abdülhamit ve ne de Atatürk oldu

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’da iki kıtayı boğazın altından birleştiren Avrasya Tünel’nin isminin  ‘Avrasya Tüneli’ olarak kalacağını söyledi. Aylardır süren tartışmaya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan noktayı koydu. Tünelini ismi ne Abdülhamit ve ne de Atatürk oldu. Bakan Arslan tünelin isminin  ‘Avrasya Tüneli’ olarak kalacağını duyurdu. Bakan Arslan, anketin amacının dışına […]

Avrasya tünelinin ismi ne Abdülhamit ve ne de Atatürk oldu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’da iki kıtayı boğazın altından birleştiren Avrasya Tünel’nin isminin  ‘Avrasya Tüneli’ olarak kalacağını söyledi.
Aylardır süren tartışmaya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan noktayı koydu. Tünelini ismi ne Abdülhamit ve ne de Atatürk oldu. Bakan Arslan tünelin isminin  ‘Avrasya Tüneli’ olarak kalacağını duyurdu. Bakan Arslan, anketin amacının dışına çıktığını, bir yarış haline geldiğini belirtti. . İstanbul’da iki kıtayı boğazın altından birleştiren Avrasya Tüneli, 20 Aralık’ta hizmete gireceği vurgulandı.

Geçiş ücreti ne olacak?

 

Öte yandan Bakan Arslan; “21 Aralık’tan geçerli olmak üzere biz resmi ücreti değil, bir ücret belirleyeceğiz. 31 Aralık’a kadar o ücretle geçilecek. 11 günde toplayacağımız parayı da sosyal sorumluluk projesini aktaracağız. Ücretsiz yapmayacağız” ifadesini kullandı. Tünelden geçiş ücreti bu ayın sonunda netlik kazanacak.
Avrasya Tüneli, denizin 106 metre altına inşa edildi. Göztepe’den Kazlıçeşme’ye 15 kilometrelik bir güzergahı kapsıyor. İki yaka arasında 1-1,5 saatlik ulaşım süresini 15 dakikaya düşürecek.

Otomobil ve minibüslerin kullanacağı tünel büyük araçlara yasak.

YORUMLAR


    0 YORUM