USD
3,8450
EURO
4,5209
ALTIN
153,7665

Bharara Zarrap ve Erdoğan ailesinin başını ağırtmaya devam ediyor

İlhan Tanır washingtonusapoint.blogspot isimli kişisel blogundan, Bharara’nın Zarrab nedeniyle mağdur olan yeni ABD bankalarının isimlerini açıkladığını yazdı. New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara, seçilmiş Başkan Trump’ın kendisini yeni dönem için atamasından sonraki ilk dilekçesini mahkemeye hafta sonu sundu. Sunulan ilk dilekçe de Reza Zarrab nedeniyle mağdur olduğunu ve aynı zamanda Zarrab’ın avukatlık şirketi Kirkland […]

Bharara Zarrap ve Erdoğan ailesinin başını ağırtmaya devam ediyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İlhan Tanır washingtonusapoint.blogspot isimli kişisel blogundan, Bharara’nın Zarrab nedeniyle mağdur olan yeni ABD bankalarının isimlerini açıkladığını yazdı.

New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara, seçilmiş Başkan Trump’ın kendisini yeni dönem için atamasından sonraki ilk dilekçesini mahkemeye hafta sonu sundu. Sunulan ilk dilekçe de Reza Zarrab nedeniyle mağdur olduğunu ve aynı zamanda Zarrab’ın avukatlık şirketi Kirkland & Ellis tarafından temsil edildiği için potensiyel çıkar çatışmasının mümkün olduğunu ileri sürdüğü diğer 6 bankanın isimlerini de açıkladı.

Başsavcılık, Zarrab’ın avukatlık şirketi K & E’nin aynı zamanda Zarrab’ın yaptığı ‘hileli’ ve ‘gizli’ işlemlerden dolayı mağdur olan bankaları da temsil ettiğini ve bunun çıkar çatışmasına neden olabileceğini ileri sürmüş, bunun için duruşma yapılmıştı. Bu duruşmanın devamı 15 Aralık’da yapılacak. Ayrıca Zarrap’la ilgili yapılan her yeni açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rahatsızlığını şfade etmesi dikkatlerden kaçmadı. Türkiye içinde bir çok iktidar ev AKP’li yöneticilere rüşvet vererek İran istihbaratı adına kullandığı iddia edilmişti.

Bhara’nın K & E’nin temsil ettiğini tespit ettiği ve bu bankaların Zarrab’ın şirketleri ile yaşadığı bankalar:

JPMorgan Chase Bank

Citibank

HSBC Bank

Stardard Chartered Bank

Wells Fargo

UBS

Bu bankalarda işlem yaptığını ileri sürdüğü Zarrab’a bağlı şirketlerin isimleri ise:

Al Nafees Exchange

Ascot General Trading

Asi Kıymetli

Hanedan General Trading

Haseki Madenler

Royal Emeald Investments

Anvil Int. Gen Trading

Grandeur General Trading

Kapital Kıymetli

Pırlanta Kıymetli

Buradaki işlemler -ki bunlar sadece K & E’nin temsil ettiği bankaları kapsıyor, yaklaşık 1.5 milyar dolar civarlarında olduğu ifade ediliyor

YORUMLAR


    0 YORUM